قیمت جدید خودروهای داخلی هفته آینده اعلام می شود

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور صنایع، روز چهارشنبه در گفتگو با خبرگزاری ایرنا، اعلام نمود قیمت جدید خودروهای داخلی با در نظر گرفتن جوانب مختلف نظیر قیمت های تمام شده خودرو در شرکت های تولیدی، حقوق تولید کنندگان و مصرف کنندگان در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده، مصادف با 26ام و 27 آبان ماه اعلام خواهد گردید.
با در دست گرفتن سکان مدیریت وزارت صمت توسط رضا رحمانی، وزیر جدید، او اعلام کرد که قیمت گذاری خودرو دیگر از روند قبلی که توسط شریتعمداری، وزیر سابق طرح ریزی شده بود، پیروی نمی کند و اعلام قیمت ها به یک شورای مشورتی واگذار شده است. تاریخ های اعلام شده نیز مربوط به زمان برگزاری جلسه این شورا می باشد که وظیفه تصمیم گیری در مورد قیمت گذاری خودرو را بر عهده دارد.
در ماه های گذشته، به واسطه افزایش قیمت تمام شده بسیاری از مواد اولیه، بخشنامه های بانک مرکزی در خصوص ترخیص قطعات و لوازم یدکی خودرو از گمرک و دستوری بودن قیمت خودرو، خودروسازان وارد روند ضرردهی شدند که نخستین تاثیر آن، دامن گیر صنایع قطعه سازی شده و موجب بیکاری عده بسیاری از شاغلان فعال در این صنعت را پدید آورده است.
محسن صالحی نیا، معاون امور صنایع در این باره بیان کرد: در مورد قیمت گذاری خودرو و مسائل مربوط به شرکت های تولیدی، مواردی همچون قیمت تمام شده خودروها، تعهدات معوقه شرکت ها نسبت به مشتریان، انواع تعهدات قیمتی اعم از ثابت و غیر ثابت، میزان داخلی سازی هر خودرو و موارد مربوط به تحریم های خودروسازی گنجانده شده است. در حال حاضر شرکت های خودروسازی داخلی، به دلیل خروج شرکت های بین المللی همکار، از جمله رنو و پژو، از پروژه های مشترکی که با خودروسازان ایرانی داشته اند، توانایی تولید برخی خودروها و اجرای تعهدات پیشین خود را ندارند.
با وجود آن که در چند نوبت اخباری در خصوص اعلام قیمت خودرو منتشر شده بود، به دلایل مختلف همچون تغییرات مدیریتی در وزارت خانه، اعلام این قیمت ها به تاخیر افتاده بود، اما حال به گفته وزیر صنعت تا شنبه و یکشنبه هفته آینده، جمع بندی در خصوص قیمت گذاری خودرو انجام شده و این قیمت ها به شرکت ها و مردم اعلام خواهد گردید. دو نهاد درگیر در این پروسه، شورای رقابت و سازمان حمایت از مصرف کنندگان هستند که نهاد نخست وظیفه دارد نسبت به حفظ حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان اقدام کند و نهاد دوم نیز، در خصوص اعلام فرمول های تعیین قیمت فعال خواهد بود.
نظرات
 
 
 
حمید 1397/8/24
الان ک گرون میشه تحویل فوری میشه ماشینایی ک نبود تحویل میدن مث ساندرو تندرو .... فقط منتظر گرون کردن از یزید بدترن
صادق 1397/8/24
میشه بگید چجوری یه نهاد هم مسئول حمایت از حقوق مصرف کننده هست،هم تولید کننده!؟!؟اصلا مسخره تر این داریم؟!؟!
امیر 1397/8/25
مگه درآمد من و امثالم بیشتر شده؟ پول مفت ندارم بریزم تو شکم این آشغالسازها
خاک تو سر مسئولینی که نمیتونن جلوی دوتا آشغالساز زپرتی رو بگیرن... بعد از مقابله با استکبار جهانی حرف میزنند. خودروسازها و حامیانشان زورگوها و استکبار داخلی هستند...
از همون بالا تا پایینتون به فکر شکم و جیب خودتون هستید بیشرفها
بعد انتظار دارید توی صحنه های مختلف برای شما حاضر بشیم و...
  • امیر 1397/8/26
    چرا وقتی تا شش ماه دیگه که مطابق با روال رونق تولید کنند، قطعه در انبار دارند که با ارز 3800 تومنی تهیه شده، باید قیمت جدید برسی بشه؟
    این آمار از خودشون گندش دراومد...
    چرا باید ما برای این مسوولین در صحنه باشیم؟؟؟؟
  • سعید 1397/8/26
    عزیزم چرا جلوشون رو بگیرن هروقت دارن درصدش رو میگیرن، ما چه قدر ساده ایم که فکر میکنیم واقعا حقوق مصرف کننده ای اصلا وجود داره ،حالا احترام گذاشتن بهش پیشکش!
camaro 1397/8/25
یه زمان واسه مثالو اغراق میگفتیم قیمت ماشین هر هفته چند میلیون گرون میشه الان واقعا هر هفته چند میلیون گرون میشه
محمدی 1397/8/25
این خبر بعد چن دقیقه از سمت وزارت سمت تکذیب شد


خبرگزاریها و سایتهایی که این خبر رو تیتر اول کردن خیلی تابلو و واضح و اشکار نشون میدن که از شرکت های خودروسازی در جهت براورده کردن امیالشون خوب منتفع میشن

شماها هستین که موافق ازادسازی قیمت ها هستین بدون واردات و با تعرفه های سنگین گمرکی...40 ساله تو جاده ها داریم تلفات میدیم دیگه خدایی بسه واسه جون مردم تور انداختین دیگه واسه جیبشون تور نکنین...

متاسفم
مهیار 1397/8/25
مسئولین ما بجز گران کردن چه کار دیگه ای انجام میدن؟ براشون هیچ اهمیتی نداره که مردم قدرت خریدشون بیاد پایین فقط به فکر خالی کردن هرچه بیشتر جیب مردم هستن
حسن 1397/8/26
با عرض سلام . واقعا ملت بیچاره ای هستیم ولی یادمون باشه ملت غیور و صبور !!!!!! ما با پیش خریدهای مدت دار شرکتهای خودرو سازی رو پررو میکنن. خب اگه نخریم و پیش خرید نکنیم خدایی نمیتونن انقد جولان بدن. از ماست که بر ماست.بخدا نون شب نیست یکم دست نگه داریم ان شالله حریف این دو غول میشیم
vhd 1397/8/26
دلیل اصلی افزایش قیمت خودرو احتکار از سوی شرکت های سایپا ، ایران خودرو و .... است. چرا مسئولین با اقدام زشت این دو شرکت مقابله نکردن؟!!! اگر شرکتی داره ضرر و زیان میده باید اعلام ورشکستگی کنه نه این که از جیب مردم دزدی کنن و بریزن تو جیب یه مشت مفت خور از خدا بی خبر !!!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران