ناتوانی رنو در پیدا کردن جایگزین ایران

تسنیم : قطع همکاری رنو با شرکای ایرانی برای دومین ماه متوالی ادامه یافت و گزارش جدید این شرکت فرانسوی نشان داد مقامات رنو به‌رغم ادعای خود هنوز نتوانسته‌اند جایگزینی برای بازار پرسود ایران پیدا کنند.
براساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی این خودروساز فرانسوی، این شرکت طی دومین ماه متوالی هیچ فروشی در بازار ایران نداشته و با پیروی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران فروش محصولات خود را در ایران به‌طور کامل متوقف کرده است.این شرکت فرانسوی در ماه سپتامبر گذشته و به یک باره فروش محصولات خود را در بازار ایران متوقف کرد. براساس جدیدترین گزارش رنو، این شرکت در ماه اکتبر نیز از روانه کردن محصولات خود به بازار ایران خودداری کرده است. رنو با وجود روابط طولانی و گسترده با خودروسازان ایرانی به یک باره همکاری‌های خود را متوقف کرده است. این شرکت در دوره اول تحریم‌های خودرویی که توسط دولت اوباما علیه ایران به اجرا گذاشته شد همکاری‌های خود را با ایران کاهش داده بود، اما در دوره جدید تحریم‌ها این همکاری‌ها را به طور کامل قطع کرده است. درحالی‌که ایران بخش مهمی از بازار این شرکت فرانسوی را به خود اختصاص داده بود مقامات رنو به سهامداران خود وعده داده‌اند با یافتن بازارهای جدید زیان از دست دادن بازار پرسود ایران را جبران خواهند کرد. این در حالی است که رنو در گزارش جدید خود اذعان کرده است هنوز نتوانسته جایگزینی برای بازار ایران پیدا کند. رنو در اکتبر امسال ۱۵۵ هزار و ۸۴۸دستگاه خودرو روانه بازار جهانی کرده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ هزار و ۳۸ دستگاه کاهش داشته است. متوسط فروش ماهانه رنو به ایران پیش از تحریم‌ها در حدود ۱۱ هزار دستگاه بوده است و این گزارش نشان می‌دهد رنو هنوز نتوانسته است برای حدود ۱۱هزار دستگاه خودرویی که هر ماه روانه بازار ایران می‌کرد مشتری پیدا کند.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 
Mj 1397/8/26
بله دیگه
رنو یک خودرو ساز درجه دو سه تو دنیا که هیچ وقت مثل ژاپن و المان یا امریکاییا نبوده فقط به کشور جهان سومی مثل ایران میتونست انقدر ماشین غالب کنه چون جای دیگه مشتری نداره
صد سال دیگه هم تلاش کنی جایی مثل ایران پیدا نمیکنی رنو جان
چون اینجا هست که همه چی برعکسه
  • ashkan 1397/8/26
    رنو مالک اصلی سهام نیسان و جزو 3 گروه بزرگ خودروسازی جهانه بهتره تعصب رو کنار بگذاریم و منطقی صحبت کنیم
  • Amin 1397/8/26
    رنو اگه از تحریم های آمریکا پیروی نکنه اون 11 هزار تا جبران میشه اما 155 هزار تای بقیه به خطر میفته به خاطر همین عقل حکم میکنه که به حرف آمریکا گوش کنه این که زده زیر همه چی و قراردادش .درسته اما اشتباه اصلی رو اون کسی مرتکب شده که بدون هیچ تضمینی و به اعتبار حرف چندتا دروغ گوی اجنبی سرنوشت مملکت و هشتاد میلیون نفر آدم رو گره زده به اینا و بهشون اعتماد کرده شاعر میگه:من از بیگانگان هرگز ننالم. .که با من هرچه کرد آن آشنا کرد

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران