بدرود کفش های آهنین؛ چالش واردات رینگ اسپرت به ایران

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
به تازگی خبر می رسد که بارگیری و حمل انواع رینگ خودرو به مقصد بنادر ایران با محدودیت مواجه شد.
پیش از این در خصوص بارگیری و نقل و انتقال پول برای واردکنندگان تایر محدودیت هایی ایجاد شده بود و حالا این محدودیت ها به واردکنندگان رینگ خودروهای سبک و سنگین رسیده است.
با توجه به اینکه کارخانه های رینگ‌سازی در کشور به‌ویژه تولیدکنندگان انواع رینگ اسپرت در شرایط فعلی کشور دچار مشکل شده و تعدیل نیرو کرده اند بخشی از نیاز بازار در این حوزه از طریق واردات از دیگر کشورها تامین می شود که گزارش های رسیده خبر از به وجود آمدن محدودیت های جدید در این خصوص است.
به نقل از دنیای خودرو، در همین راستا امارات‌متحده‌عربی بارگیری برخی اقلام فلزی ازجمله رینگ خودرو به سمت بنادر ایرانی را ممنوع اعلام کرده و بخش عمده‌ای از کالاهای خریداری‌شده توسط تجار ایرانی درمرحله حمل و بارگیری به سمت ایران در بندرهای این کشور متوقف شده است.
گفته می شود این محدودیت ها در ارتباط با تحریم های جدید ایالات متحده بوده و دامنه آن شامل واردات تایرهای سبک و سنگین نیز می شود. البته بر روی کاغذ تحریم های ایالات متحده شامل مواد مصرفی در صنعت خودروسازی نمی شود اما در عمل تاکنون این اتفاق رخ نداده است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران