واردات خودرو در کنار آزادسازی قیمت‌ها

خانه ملت : عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: باید آزادسازی قیمت خودروهای تولید داخل و واردات آزاد خودرو در کنار یکدیگر دیده شوند، خودروسازان باید با سایر محصولات وارد رقابت شوند. سعید باستانی درباره افزایش قیمت محصولات تولید داخل و درخواست آزادسازی قیمت‌ها توسط خودروسازان اظهار کرد: درخصوص خودروسازان بارها این را اعلام کرده‌ام که با وضعیت کنونی قادر به ادامه فعالیت در صنعت خودرو نیستیم.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای ایجاد رقابت‌پذیری و نبود انحصار در بازار خودرو باید اقدام اساسی صورت بگیرد، گفت: خودروسازان از یکسو حق دارند که قیمت را در اختیار داشته باشند و از سوی دیگر باید مردم از محصول خوب و باکیفیت استفاده کنند. اگر مقرر باشد که خودروسازان افزایش قیمت داشته باشند باید تمام مسوولیت بار افزایش میزان هزینه‌های سربار را نیز بپذیرند و انتظار بیش از حد از دولت نداشته باشند و مردم نیز حق دارند در بازار رقابتی خودرو خریداری کنند. نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید واردات خودرو متناسب با شرایط آزادسازی قیمت‌ها آزاد باشد و تعرفه‌ها نیز کنترل شود، ادامه داد: باید آزادسازی قیمت خودروهای تولید داخل و واردات آزاد خودرو در کنار یکدیگر دیده شوند، خودروسازان باید با سایر محصولات وارد رقابت شوند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه نمی‌توانیم از یکسو به خودروساز اجازه افزایش قیمت بدهیم اما از سوی دیگر واردات را ممنوع و تعرفه‌ها را افزایش دهیم و هیچ فکری به حال هزینه‌های سربار خودروسازان نشود، خاطرنشان کرد: در شرایطی که تنها یک بخش از بازار خودرو مورد توجه قرار بگیرد و تنها اجازه افزایش قیمت داده شود، مردم متضرر می‌شوند.
نظرات
 
 
 
ناشناس 1397/8/28
والا تا الان که همین بوده، و ظاهرا تا عبد هم همین خواهد بود! شما نمایندگان مجلس هم زورتون به هیچ کسی نمی رسه، و فقط بلد هستید حرف بزنید!
  • حمید 1397/8/28
    دقیقا با حرفتون موافقم
حمید 1397/8/28
باز هم خوبه که حداقل میدونین که واردات باید آزاد بشه تا مردم حقشون ضایع نشه
حالا انجام نمیدین مهم نیست!
علیرضا 1397/8/28
این تازه شد یه قدم درست اگه درست انجام بشه
محصولات خارجی با قیمت های معقول بیارید تا با محصولات ایرانی از لحاظ قیمت و کیفیت رقابت کنن
اینجوری هم از لحاظ نرخ رقابتی میشه هم از لحاظ کیفیت خودرو
نوآوری در صنعت هم اتفاق میوفته
4تا مهندس مکانیک هم شاید بخوان رقابت کنن و تو این صنعت حرفی داشته باشن ولی وقتی همه چیز باندبازی و انحصاری باشه بقیه باید بشینن نگاه کنن تا فقط دلالان و آقایان شکم گنده بی سواد از این بازار سود ببرن و مردم هم تا سر تو لجنی که اینا به وجود آوردن غرق بشن
رسول 1397/8/28
بزار مردم ضرر کنن محم نیست خودروسازها ضرر نکن اصلا کی گفته دولت وشرکت های زیر مجموعه دولت که یکیش خودرو ساز ها هستن خدمت گذار مردم هستن
این مردم هستن که خدمت گذار هستن و باید تاوان پس بدن
خودرو بانک لطفا تایید کن
علی رافعی 1397/8/28
اخه کی جواب امثال منو میده؟من حواله ۲۰۷ اتومات رو گرفتم ۶۰ تومن!الان که میخوان قیمتو ۵درصد زیر قیمت بازار کنن مثلا بشه صد تومن چطور بیام سی تومن مابقی قیمت قدیم به اضافه پنجاه تومن افزایش قیمت الان که جمعا میشه حدود هشتاد تومن رو بپردازم!؟اخه چرا مردم رو لگد مال میکنین؟؟؟انصراف هم بدم باید سی تومن ضرر کنم!نه هشتاد تومن رو دارم بدم نه میتونم سی تومن ضرر کنم!خدا لعنتتون کنه
رضا 1397/8/28
کاش نمایندگانمون لال بودن کاش مسولینمون لال بشن حرف نزنن، چون چهل سال گذشته جز با حرف مفت زدن و بدترکردن وضعیت مردم هیچ کاری نکردن،شب از خواب می پرند سریع طرح می دن گند میزنن به همه چی،چرا الان که قیمت ها اینقدر رفته بالا به فکر آزادسازی افتادن،اونم به نرخ بازار آزاد،مردم اگه بخواهند با نخريدن می تونند این خواب خوش خودروسازهارو کابوس کنند...
حمید 1397/8/28
عبد یا ابد!خخخخخخخخخخ
اشکان 1397/8/28
واردات رو آزاد کنن بازم زیاد فرقی نمیکنه تو این بازار که سراتوی صفر 400 تومنه مگه چند نفر میتونن ماشین وارداتی بخرن؟ الان تو این بازار 206 رو بکنن 200 میلیون بازم رقیب وارداتی با کیفیتی براش وجود نداره!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران