رسما تایید شد؛ گران فروشی 50 درصدی قطعات یدکی در بازار

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
علیرضا نیک آیین رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران اظهار داشت: متاسفانه به دلیل عدم نظارت بر بازار لوازم یدکی خودرو، متخلفان و سودجویان قطعات محصولات رنو را بالا برده و مردم نیز مجبور به خرید این محصولات هستند. همچنین نمایندگی های شرکت های خودروسازی هم که باید این قطعات را با نرخ مصوب به فروش برسانند، ولی آن ها نیز قطعات را یا قیمتی بیشتر از نرخ مصوب به فروش می‌رسانند.
به نقل از اِرانیکو، وی افزود: به عنوان مثال دریچه گاز خودروی ال۹۰ که در نمایندگی ها ۷۵۰ هزار تومان عرضه می‌شود، اما تعدادی از نمایندگی ها تخلف کرده و این قطعه را با قیمت ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌فروشند. یک نمونه دیگر دیسک صفحه پژو ۴۰۵ است که توسط ایساکو با قیمت ۵۲۰ هزار تومان به نمایندگی ها عرضه می‌شود، اما برخی نمایندگی ها آن را با قیمت ۹۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسانند.
وی در پایان تصریح کرد: برای ساماندهی بازار باید نظارت جدی صورت گیرد تا شاهد این افزایش قیمت نباشیم. همچنین برخی قطعات در بازار کم شده و هر کس این قطعات را در اختیار داشته باشد آن را با قیمت دلخواه خود به فروش می‌رساند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران