جزییات تکمیلی از عرضه دنا پلاس اتوماتیک تا پایان سال

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
خودروی دنا در سال 93 توسط شرکت خودروسازی ایران خودرو به بازار عرضه شد و تا به الان لوکس ترین خودروی ملی لقب گرفته است. تاکنون سه تیپ ساده، پلاس و پلاس توربو وارد بازار شده و این خودرو در تیپ پلاس به دلیل امکانات رفاهی زیاد و خاص توانسته با نمونه های چینی خود رقابت کند. شرکت ایران خودرو علی‌رغم وعده های پیشین خود برای عرضه دنا پلاس اتوماتیک، اما به دلیل محدودیت هایی که صنعت خودرو با آن مواجه شده است نتواسته این خودرو را به صورت انبوه تولید کند. مدتی قبل ایران خودرو اطلاعاتی از این خودرو منتشر کرد که مشخص می‌شود این خودرو در مدل های معمولی و توربو مجهز به جعبه دنده 4 سرعته اتوماتیک ساخت کمپانی Motrain کره جنوبی به زودی و به احتمال زیاد تا پایان سال جاری به بازار عرضه خواهد شد.
به نقل از اخبار خودرو، بر اساس اطلاعات بدست آمده دنا پلاس اتوماتیک از امکانات رفاهی از جمله استارت دکمه ای، حالت رانندگی اسپرت و برفی، فرمان کمکی برقی و ورود بدون کلید برخوردار است. همچنین این خودرو تست های ایمنی مانند TCS و ESP را پشت سر گذاشته است و احتمال دارد این خودروی ملی دارای امکانات رفاهی و ایمنی بیشتر نیز شود.
گفتنی است که انتخاب گیربکس چهارسرعته اتوماتیک برای این خودرو نمی تواند چندان جالب توجه باشد، به خصوص که حالا خودروهای چینی اقتصادی نظیر بسترن b30 به گیربکس های شش سرعته اتوماتیک مجهز شده اند و عملکرد قابل قبولی را در این زمینه ارائه می دهند.
از نقطه نظر ایمنی نیز با توجه به روشن نبودن نتایج تست تصادف، دنا پلاس شانس چندانی در مقایسه با رقبای چینی موفق خود ندارد.
نظرات
 
 
 
محمد 1397/9/1
به چه قیمتی؟
وقتی 207 با صندوقش رو میدن 104!(البته جالبه فروشی در کار نیست بلکه تحویل ثبت نام پارساله)
تحویل 1400!!!
Nader 1397/9/1
گالانت مدل ۹۰ من گیربکس ۴ سرعته اتومات داشت خاک بر سر خودرو سازیه ما که تازه توی سال ۲۰۱۹ می خواد ۴ سرعته اونم از کره وارد کنه حداقل ۳۰ سال از دنیا عقبه ولی ادعاش از بزرگترین کمپانی ها بیشتره ،لعنت به هرکسی که داره خودرو سازیه مارو حمایت می کنه
سینا 1397/9/2
واقعا جای تاسف داره آخه خجالت نمی کشید فقط 4 سرعته؟ از سال 88 من یک پژو 206 صندوقدار اتوماتیک گرفتم 4 سرعته هنوز که هنوزه این مدل گیریبکس al4 رو 207 هم هست پس واقعا کی می خواهیم پیشرفتی کنیم؟ لاقل 5 سرعته انتخاب میکردن که بگیم یک تغییری کرده
کلا تو کشور ما مثل اینکه راحتی راننده مهم نیست یعنی زمانی که پیکان اتوماتیک تولید کردند تا به امروز هیچ پیشرفتی تو گیریبکسا اتوماتیک نداشتن زشته به خدا حتی همون al4 هم میگن قطعاتش نیست

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران