عدم شماره گذاری خودروهای یورو 4 با مدل سال 98

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
مسعود زندی، مدیر دفترملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد که برنامه ارتقای استاندارد طبق قانون هوای پاک آیین نامه داشته و در این آیین نامه برنامه استانداردسازی برای خودروهای غیردیزلی نیز تعیین شده است و اعلام می کند که استاندارد یورو5 برای سال آینده و برای وسایل نقلیه غیردیزلی هم مشخص شده است و خودروسازان باید به دنبال استاندارد یورو5 محصولات خود باشند تا مجوزهای لازم را از سوی محیط زیست دریافت کنند.
به نقل از خودرونگاران، طبق گفته مسعود زندی، مدیر دفترملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، هر اتومبیل تولید شده در سال 98 فاقد استانداردسازی محیط زیست یورو5 باشد ، از شماره گذاری محروم خواهد شد و خودروسازان موظف به ارتقای سطح آلایندگی محصولات خود هستند. برای خودروهای دیزلی استاندارد تغییر نکرده و تا سال 1400 استاندارد یورو4 +VPF ، استاندارد یورو5 +AAD و استاندارد یورو6 در نظر گرفته شده است و خودروسازان با رعایت هر کدام از این استانداردها می‌توانند مجوز شماره گیری محصولات خود را دریافت کند، اما اگر چنین چیزی تحقق پیدا نکند، از شماره گذاری خودروها جلوگیری خواهد شد.
علاوه بر این، از آقای مسعود زندی سوال شد که آیا بنزین های مصرفی در تهران و کلانشهرهای کشور در حال حاضر یورو4 است یا خیر، پاسخ چنین بود که سازمان محیط زیست به طور مکرر در حال نمونه گیری از بنزین یورو4 است و این نوع بنزین در 8 کلانشهر کشور از جمله سطح تهران کیفیت خوبی دارد و حتی نسبت به سال های گذشته کیفیت آن خیلی بهتر شده است. هرچند موارد و متغیرهای آلودگی به صورت آنلاین بررسی می شوند و تغییرات آن شاید در حد چند PPM و مقدار ناچیزی خواهد بود.
نظرات
 
 
 
حسین 1397/8/30
پس پراید های تحویل 98 یورو5 دارن!
کامران 1397/8/30
با بنزین یورو ۴ باید تستهای استاندارد یورو ۵ را بگذرانند؟
رامین 1397/8/30
فقط حرف میزنن عمل نمیکنن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران