پروژه ای که شکست خورد؛ پایان تولید مشترک تویوتا آیگو، سیتروئن c1 و پژو 301

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
طبق گزارش های بدست آمده، کمپانی خودروسازی تویوتا به عنوان یکی از شرکای تجاری گروه خودروسازی پژوسیتروئن به این توافق رسیده‌اند که تا سال 2021 میلادی تولید ماشین‌های کوچک شهری را به طور کامل متوقف کنند، اما در عوض برای تولید وسایل نقلیه تجاری کوچک بایکدیگر همکاری خواهند داشت.
به گزارش خودروبانک و به نقل از روزنامه فرانسوی Les Echos، کمپانی خودروسازی تویوتا بر روی پژوسیتروئن سرمایه گذاری کرده و بخشی از سهام این خودروساز فرانسوی را خریداری کرده است و موفق شده تا کارخانه "Kolin" در جمهوری چک را به فهرست تاسیسات تولیدی خود اضافه کند.
باتوجه به گزارش‌ها، دو کمپانی خودروسازی تویوتا و پژوسیتروئن تولید محصولات خود را در کشورهای فرانسه و اسپانیا دنبال خواهند کرد و در کارخانه "Sevelnord" واقع در شمال فرانسه، هر دو شرکت خودروسازی تویوتا و پژوسیتروئن به تولید اتومبیل و مونتاژ آنان خواهند پرداخت، اما در عوض کمپانی خودروسازی پژو سیتروئن در کارخانه "Vigo" واقع در کشور اسپانیا به تولید اتومبیل برای تویوتا خواهد پرداخت.

پژو 108

پژو 108


سخنگوی کمپانی خودروسازی پژوستروئن اعلام کرد که در رابطه با سایت تولیدی Kolin، اولین قرارداد در ژانویه سال 2002 میلادی با سرمایه گذاری مشترک امضا شد و در متن قرارداد آمده است که هریک از شرکای طرف قرارداد می تواند موقعیت خود را در لحظه بررسی کند و موضوع مهم تر این است که شرکت خودروسازی تویوتا از سال 2001 میلادی همکاری خود را با شرکت خودروسازی پژوسیتروئن آغاز کرده است و تصمیم به تولید و راه اندازی ماشین های کوچک شهری گرفته اند که نتیجه این سرمایه گذاری مشترک طراحی و راه اندازی 3 خودروی کوچک شهری از جمله "تویوتا آیگو"، "سیتروئن C1" و در نهایت خودروی "پژو 108" بوده است که تولید نسل اول آنان در سال 2005 میلادی و در کارخانه Kolin جمهوری چک آغاز شد و در حال حاضر نسل دوم آنان با تغییرات بسیار خوب به مشتریان عرضه می شود، اما تصمیم نهایی بر روی این موضوع خواهد بود که تا سال 2021 میلادی تولید 3 خودروی کوچک شهری متوقف شده و شرکت ها بر روی تولید ماشین های کوچک تجاری سرمایه گذاری کنند.
نظرات
 
 
 
بهداد 1397/9/7
ای کاش خودروسازهای ما بجای سمند و پارس و 405 و پراید و تندر و 100 تا داداش، پسرعمو و نوه دایی این آت آشغالا فقط این سه تا ماشین کوچک و جمع و جور و با کیفیت رو تولید میکرد چون وقتی تو خیایابونا شلوغ و پرترافیک و پر از دود ودمو نگاه میکنی میبینی اکثر ماشین ها تک سرنشین هستند و دنبال جای پارک !!
هم ایمنی بالا (امنیت سرنشینان) ، هم مصرف سوخت کم (جلوگیری هدر رفت ثروت مملکت) قیمت مناسب این کلاس و تولید با قطعات مشترک (مثلا ایرانخودرو پژو 108 می زد سایپا سیتروئن و پارس خودرو تویوتا )
فکر کن مملکت فقط با همین کار ،راحت از لحاظ ظاهری سی سال می پرید جلو!!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران