شجاعت یک شاسی بلند کوچک در برابر تویوتا پرادو؛ سوزوکی جیمنی پنجه در پنجه‌ی لندکروزر + فیلم

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
سوزوکی پس از 20 سال تصمیم گرفته تا مدل جدید Jimny را روانه بازار کند. برخلاف موج روزافزون کراس اوورها سوزوکی تصمیم گرفته تا در این مدل روی توانایی های آفرودی تمرکز کند. جیمنی به مدل قدیمی خود شباهت زیادی دارد و از شاسی مستقل، اکسل های یک تکه ارتفاع زیادی برخوردار است و این موارد جیمنی را تبدیل به یکی از بهترین خودروهای آفرودی ارزان قیمت بازار تبدیل می کنند.
سوزوکی در مدل جیمنی از یک موتور 1.5 لیتری چهار سیلندر بنزینی استفاده کرده که 100 اسب بخار قدرت و 130 نیوتون متر گشتاور دارد. با اینکه شاید به نظر خودروی قوی ای نباشد اما این موتور برای کاربرد جیمنی کاملا کافی است چون این خودرو به صورت استاندارد به دنده کمکی مجهز است. برای جیمنی می توان گیربکس 5 دنده دستی و یا 4 دنده اتوماتیک را سفارش داد.
ممکن است طرفداران آفرود نبود قفل دیفرانسیل در جیمنی را ایراد بدانند اما سوزوکی از یک سیستم تقسیم گشتاور هوشمند در این مدل استفاده کرده که با تشخیص هرزگردی در هر یک از چرخ ها ترمز آن چرخ را فعال می کند.
اما باید دید با تمام این اوصاف جیمنی می تواند با معیار این کلاس یعنی تویوتا لندکروزر رقابت کند یا نه.
دیدن این رقابت و قضاوت را به شما می سپاریم.

نظرات
 
 
 
kastech 1397/9/14
قیمت ارزانترین پرادو بیشتر از دوبرابر فولترین مدل جیمنی ، واقعا جای جیمنی تو ایران خالیه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران