منوعیت واردات خودرو همچنان ادامه خواهد داشت

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
دولت، لایحه بودجه ی سال 1398 را آخر این هفته تقدیم جلس شورای اسلامی خواهد کرد و پیش بینی می شود که جلسات بررسی این لایحه از هفته آینده آغاز شوند.
به گزارش خودروبانک به نقل از تسنیم یکی از مقامات مسئول گفته است که در لایحه ی دولت واردات خودرو همچنان ممنوع باقی خواهد ماند مگر اینکه مجلس چنین چیزی را قبول نکند و لایحه را تغییر دهند.
در بودجه ی سال 98 درآمد دولت از واردات خودرو صفر در نظر گرفته شده و این نشان می دهد که دولت قصد ندارد راه واردات را باز کند. دولت این کار را به نام حفظ ذخایر ارزی در برنامه ی خود گنجانده.
به گفته ی این مقام مسئول البته هنوز ردیف درامدی مربوط به عوارض مالیاتی برای واردات خودرو از سیستم حذف نشده ولی دیگر برای آن مبلغ صفر را در نظر گرفته اند که نشان از ممنوعیت است. گرچه تا لحظه ی آخر ممکن است این مساله تغییر کند اما باید دید که آیا مجلس در مورد واردات خودرو نظری مشابه دولت دارد یا با دولت مخالفت خواهد کرد.
نظرات
 
 
 
محمد 1397/9/11
اگه به فکر جون مردم بودن به جای ممنوعیت واردات باید دستور ممنوعیت فعالیت حلب سازی داخلی رو صادر میکردن!
اگه من یک چهار چرخ بسازم که صرفا حرکت کنه و یک بازار 80 میلیونی داشته باشم و رقیب هم نداشته باشم، شما انتظار داری پیشرفتی هم بشه تو چهارچرخ سازی داخلی؟؟
این پرایدهای جدیدی که داره با بدترین کیفیت تولید میشه رو میشه به عنوان یه آپشن وحشت تو شهربازی گذاشت!
  • Aryan 1397/9/11
    مردم خودشون بایدبرای خودشون ارزش قائل بشن
حسین 1397/9/11
خراب بشه این دولت به حق پنج تن
ansari 1397/9/11
با سلام
واقعا خودروسازی و بازار خودروی ایران در وضعیت وحشتناکی هستش ، من اگه برم تکنولوژی خودروسازهای بزرگ ، طراحی ها ، کیفیت و آپشنها و برنامه ریزی و تحقیق و توسعه شون رو ببینم چه جوری میتونم به خودروسازی کشورم افتخار کنم ! ، اینقدر ماشینهای عقب مانده (از تکنولوژی های روز) تولید میشه و با این قیمت بالا در بازار خرید و فروش میشه ....!
واردات هم که بستست !
reza 1397/9/11
همانطور كه از يك كارگر ساده نميتوان انتظار طراحي و ساخت برج را داشت از اين دولت و كل كابينه و همشونم نميتوان انتظار مملكت داري داشت هر كاري سواد و فهم و شعور خاص خودشو مي طلبه
  • کیارش 1397/9/12
    از کدوم دولت میشه داشت ؟! :))
مصطفی 1397/9/12
تو مملکت ما واردات غذای سگ و گربه از واردات ماشینهایی که به جون آدمیزاد مربوط میشه مهمتره

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران