تایرهای ایرانی گران تر می شوند؛ درخواست افزایش ۳۰ درصدی قیمت لاستیک

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر در مصاحبه با یکی از خبرگزاری های داخلی گفت قیمت مواد اولیه لاستیک های سبک و سنگین افزایش یافته و به همین دلیل درخواست افزایش قیمت 30 درصدی محصولات تایری اعم از سبک و سنگین به همراه مستندات لازم به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارائه شده است. درخواست مذکور در مرحله کارشناسی مورد تایید قرار گرفته و در انتظار اعلام نتیجه نهایی در سطح وزارت صنعت، معدن و تجارت است
به نقل از ایسنا، مصطفی تنها در ادامه در خصوص نحوی توزیع تایرهای سنگین و سبک توضیح داد که در حال حاضر تایرهای سنگین با نظارت ستاد تنظیم بازار و تایرهای سبک نیز با ارائه‌ مدارک لازم از سوی خریداران توسط نمایندگی‌های فروش لاستیک عرضه می‌شوند.
تنها ضمن اشاره به اختصاص ارز 4200 تومانی به واردات تایر توضیح داد که گاها تولیدکنندگان مجبور اند بعضی از مواد اولیه خود را با ارز آزاد وارد کنند و همین موضوع خود به تنهایی یکی از عواملی است که سبب شده ما خواستار افزایش قیمت 30 درصدی محصولات تایری باشیم.
گفته می شود افزایش قیمت 9 درصدی تایر به صورت پلکانی از خردادماه امسال با مجوزهای لازم صورت می گیرد اما تا همین چندماه گذشته لاستیک های سنگین با افزایش قیمت 2 تا 3 برابری و لاستیک های سبک با افزای قیمت 50 تا 60 درصدی در بازار به دست مشتریان می رسیدند که با اعمال تدابیر مختلفی از جمله امکان ثبت سفارش تایر با ارز 4200 تومانی و ابلاغ کاهش تعرفه واردات لاستیک خودروهای سنگین به گمرکات، شاهد بهبود نسبی اوضاع بودیم.
نظرات
 
 
 
محمد 1397/9/15
من فقط سوالم اینه وقتی همه چی به قیمت ارز بازار فروخته میشه! و وقتی همه میگن به ما ارز دولتی نمیدن!
پس دقیقا ارز دولتی رو کی داره میگیره؟؟؟؟
محمد 1397/9/15
آره دیگه بچاپ بچاپه چرا اینها نچاپن ، صادرات که خدا رو شکر ندارن جاش جیب مردم رو میزنن
کارگر 1397/9/15
این ملت فلکزده رو ...،دیگه حسابی جا دار شدن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران