چین تعرفه خودروهای آمریکایی را کاهش می‌دهد

ایسنا : آمریکا در توافق و آتش‌بس ۹۰ روزه با چین از این کشور خواست که تعرفه واردات خودروهای آمریکایی را به زیر ۴۰ درصد کاهش دهد. کاخ سفید بعد از ملاقات و دیدار دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات‌متحده آمریکا با شی جین پینگ، رئیس‌جمهور چین در جریان برگزاری نشست گروه ۲۰ ، اعلام کرد سران این دو کشور به یک توافق دوجانبه و یک آتش‌بس ۹۰ روزه برای جنگ تجاری میان چین و آمریکا دست یافته‌اند.
در این توافق، آمریکایی‌ها اعلام کرده‌اند تعرفه‌های گمرکی را از اول ژانویه ۲۰۱۹ افزایش نخواهد داد و در عوض، چین نیز توافق کرد علاوه‌بر خرید بیشتر محصولات کشاورزی از این کشور، تعرفه‌های واردات خودرو از ایالات‌متحده را به زیر ۴۰ درصد کاهش دهد.ماه‌هاست که ترامپ با انتشار پیام و بیانیه‌های مختلف در صفحه کاربری توییتر خود، آتش جنگ تجاری میان آمریکا و چین را شعله‌ور کرده و پیش‌تر نیز بارها چین را به افزایش تعرفه‌های گمرکی از ۱۰ درصد به ۲۵ درصد تهدید کرده بود.براساس گزارش رویترز، بر‌اساس توافق حاصله، چین موظف خواهد بود تعرفه‌های واردات خودروهای آمریکایی را به زیر ۴۰درصد که هم‌اکنون در حال اعمال است، کاهش دهد. این در حالی است که بسیاری از خودروسازان آمریکایی در یک سال گذشته و با آغاز جنگ تجاری میان چین و آمریکا از افزایش تعرفه‌های گمرکی ضرر و زیان‌های قابل ملاحظه و هنگفتی را متحمل شده‌اند. آنها بارها از دولت آمریکا درخواست کرده‌اند که به تنش‌های سیاسی و تجاری با چین به‌عنوان بزرگ‌ترین، موثرترین و سودآورترین بازار مصرفشان پایان بدهد.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران