کاهش قیمت خودروهای وارداتی در بازار تهران + جدول

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
در روزهای اخیر چیزی که در خیابان‌های بهشتی و مطهری تهران زیاد به چشم می‌آید، خلوتی و نبود مشتری در نمایشگاه‌های خودرو خارجی است حتی کاهش نرخ ارز نیز نتوانسته مشتری را به نمایشگاه های خودرو این خیابان برگرداند.
به عقیده فعالان این بازار تنها بالا بودن نرخ ارز نیست که پای مشتریان را از این بازار بریده بلکه نوسانات نرخ ارز آسیب بیشتری رسانده است.
خودرویی مثل سانتافه که با دلار 4000 تومانی با قیمت 270 تا 280 میلیون تومان به زحمت خریدار می یافت طی ماه های گذشته چه با دلار 19 هزار تومانی و چه با دلار 10 هزار تومانی بدون خریدار باقی می ماند.
وضعیت بازار خودرو بشدت آشفته و کلاف سردرگم واردات نیز آن را آشفته تر کرده است. قانون منع واردات خودرو نه تنها کسب و کار نمایشگاه داران را کساد کرده بلکه بسیاری از شرکت های واردکننده خودرو را نیز با چالش های تعدیل نیرو انسانی و ارائه خدمات پس از فروش روبرو کرده است.
در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم بر قیمت تعدادی از خودروهای خارجی موجود در بازار:
قیمت روز تعدادی از خودروهای خارجی

قیمت روز تعدادی از خودروهای خارجی


نظرات
 
 
 
Alireza 1397/9/17
اون موقع که النترا ۱۵۰ میلیون بود ۹۰ درصد مردم توان خریدشو نداشتن حالا که شده ۳۵۰ میلیون که دیگه هیچ!!
اپولدارهای قبل گرونی هم الان متوسط به حساب میان!!
خودرو وارداتی حالا حالا ها خریدار پیدا نمیکنه مگه یه سریا که پول دارن که اون ها هم الان از خرید این خودروها صرف نظر کردن نه که پول نداشته باشن نه!! ماشین خوب دارن زیر پاشون احتیاجی نمیبینن!!
هنوز ماشین خارجی گرونه!! دلار ۵۰۰۰ بود النترا ۱۳۰ تومن بود
الان ۱۲ پس نهایتا باید بشه ۳۰۰
Sina 1397/9/17
یه جوری تیتر زدین انگار قیمت ها نصف شده!!!
الان یعنی او میلیار ها لنگ 20 میلیون کاهش قیمت تو 500 میلیون هستن یا او قشر ضعیف و متوسط جامعه 20 میلیون کم داره که سوناتا بخره که حالا میتونه بخره!!!
اصلا این 10، 20 میلیون تو نیم میلیار پول دیده میشه
محمد 1397/9/17
من تحمل این همه کاهش قیمت رو ندارم!!! مفت شده اصلا!!!
HRSM 1397/9/18
این کاهش قیمت همچنان ادامه خواهد یافت به شرطی که مردم هول نشوند و هجوم به خرید خودرو در این مدت زمان باقیمانده تا عید نشوند
امید 1397/9/18
ماشین خارجی در این شرایط ارزش خرید نداره بعضی قطعات این خودروها به راحتی پیدا نمیشه واگر هم بشه خیلی گرونه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران