گرانتر از تصور؛ فهرست قیمت صندلی و داشبورد بوگاتی ویرون منتشر شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
ممکن است چند سال از جایگزین شدن بوگاتی ویرون با هایپرکار جدید این شرکت یعنی "بوگاتی شیرون" بگذرد، اما خودروی بوگاتی ویرون همچنان یکی از خودروهای منحصربه فرد بازار بوده و برای داشتن یکی از مدل های کارکرده آن نیاز به پرداخت حداقل هزینه 1 میلیون دلاری خواهید داشت و دلایلی خوبی هم برای پرداخت این هزینه وجود دارد، از جمله یک پیشرانه غول پیکر 16 سیلندر به همراه چهار توربوشارژر قدرتمند که می تواند خروجی قدرتی بیش از 1000 اسب بخاری داشته باشد. اما این تمام ماجرا نیست و خودروی بوگاتی ویرون برای دیگر بخش های خود هم هزینه بسیار زیادی طلب می کند.
باتوجه به ثبت یک آگهی جالب در سایت eBay، برخی از قطعات داخل کابین بوگاتی ویرون 16.4 مدل 2008 میلادی از جمله داشبورد، صندلی های اتومبیل، کمربند، پنل های داخلی درب اتومبیل، کلیدهای عملکردی، کنسول مرکزی، جعبه دستکش، کنترل تهویه هوا و برخی قطعات دیگر برای فروش گذاشته شده است، اما نکته جالب اینجاست که برای خرید قطعات داخل کابین بوگاتی ویرون مربوط به سال 2008 میلادی، مشتریان نیاز است که هزینه 150 هزار دلاری پرداخت کنند، یعنی پول مورد نیاز برای خرید یک دستگاه سوپراسپرت "پورشه 911 GT3" که تنها صرف خرید قطعات داخل کابین بوگاتی ویرون خواهد شد.
حالا چرا بجای تولید یک نسخه کامل و فروش آن به مشتریان، تنها قطعات داخل کابین اتومبیل به فروش گذاشته شده است و چه بلایی بر سر اتومبیل اصلی بوگاتی ویرون آماده است؟. در این خصوص لازم به ذکر است که یکی از مشتریان بوگاتی قبل از تحویل اتومبیل خود، متوجه می شود که رنگ داخل کابین مطابق با سفارش وی نبوده و او رنگ مشکی را برای داخل کابین اتومبیل خود انتخاب کرده است، اما بوگاتی برای او رنگ قهوه ای "کنیاک" را انتخاب کرده و در داخل کابین استفاده کرده است. به همین منظور مالک اتومبیل سفارش خود را تغییر داده و از قطعات مشکی رنگ در داخل کابین خود استفاده کرده است تا حالا یک شانس فوق العاده برای دارندگان خودروی بوگاتی ویرون بوجود بیاید که از رنگ داخل کابین خود خسته شده و می خواهند که از قطعات جدید استفاده کنند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران