اصلاح قیمت با افزایش تیراژ

دنیای اقتصاد : روز گذشته وزیر صنعت، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران وعده داد که قیمت خودرو در بازار روند کاهشی پیدا خواهد کرد. رضا رحمانی که در مراسم معرفی و تقدیر از صادر‌کنندگان نمونه استان تهران سخن می‌گفت اگرچه اظهارنظری در مورد قیمت‌های جدید خودرو نکرد؛ اما این وعده را داد که با افزایش تیراژ تولید، قیمت‌های بازار نزولی شود. به اعتقاد وزیر صمت، کاهش تولید بر قیمت‌ها تاثیرگذار بوده؛ به همین دلیل این وزارتخانه برنامه‌ای برای افزایش تولید خودرو تدوین کرده است.
آنچه این روزها بسیاری از خودروسازان، فعالان صنعت قطعه و همچنین مشتریان دنبال شنیدن آن هستند اعلام قیمت‌های جدید محصولات خودروسازان است. قیمت‌هایی که از زمان وزارت محمد شریعتمداری وعده اعلام آنها داده شده بود، حال آنکه وی ترجیح داد به‌رغم بررسی‌های سازمان حمایت و ارسال قیمت‌ها به ستاد تنظیم بازار، ابلاغ آن توسط وزیر بعدی صورت گیرد. به این ترتیب آنچه این روزها به‌عنوان دغدغه زنجیره خودروسازی کشور برای ادامه فعالیت در صنعت خودرو خوانده می‌شود، برای مسوولان صنعتی دغدغه‌ای ایجاد نکرده حال آنکه تسریع در قیمت‌گذاری خودرو می‌تواند تا حدودی دافع این دغدغه‌ها باشد. در هر حال رضا رحمانی دیروز بر جبران کاهش تیراژ توسط خودروسازان تاکید و عنوان کرده که این موضوع حتما باید اصلاح شود و شاه بیت همه برنامه‌های این وزارتخانه اصلاح این وضعیت است؛ زیرا اگر تولید افزایش یابد، قیمت هم اصلاح می‌شود. وی در ادامه اظهار کرد که طبیعی است با پایین آمدن تیراژ، قیمت‌ها هم تغییر پیدا کرده باشد. بنابراین ما به‌دنبال آن هستیم تا موانع تولید را رفع کنیم و تولید خودرو در کشور را به روال قبل بازگردانیم. رحمانی با بیان اینکه محدودیت‌هایی در این زمینه وجود دارد، به این نکته نیز اشاره کرد که وضعیت تولید برخی خودروها متاثر از تحریم‌ها بوده اما تعداد خودروهای متاثر از تحریم‌ها محدود است؛ زیرا برای ساخت بیشتر خودروها از توان داخلی استفاده شده است.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 
محمد 1397/9/20
الان همین تحویلی های به تاخیر افتاده رو نمیتونن بدن رفتن تا سال 99 هم پیشفروش کردن!
هر روز هم خبر توقف تولید یه مدل رو میشنویم!!!
دقیقا افزایش تیراژ چی رو میگه؟ پرایدوانت؟
کاهش قیمت بازار رو میخوای با تزریق پراید به بازار عملی کنی؟؟
خداوکیلی همشون موندن چیکارکنن وگرنه تو این هشت ماه گذشته یه کاری میکردن که کار به اینجا نکشه!!!
من راضیم اگه یه مسئول فقط بیاد بگه که آهای ملت من بلد نیستم من موندم ....!!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران