محبوب‌ترین رنگ‌ های خودرو در سال 2018

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
برخلاف کشور ما که اکثر خودروها به رنگ سفید هستند و تعداد کمی هم به رنگ‌ سیاه اما در بازار جهانی مردم نسبت به رنگ های دیگر هم علاقه مندند. البته آمارها نشان می دهد که همچنان رنگ سفید محبوبیت بالایی دارد و پس از آن هم رنگ های نقره ای و مشکی قرار دارند. البته جالب است بدانید که بخشی از محبوبیت رنگ سفید مربوط به زلزله و سونامی ژاپن در سال 2011 است چون اکثر رنگ های خودرو در این کشور تولید می شدند و تاسیسات ساخت رنگ در سونامی سال 2011 آسیب دیدند، خودروسازان جهانی مجبور شدند برای اینکه کمبود رنگ پیدا نکنند به سمت رنگ های ساده تر روی بیاورند.
جدیدترین نظرسنجی انجام شده نتایج زیر را در خصوص محبوب ترین رنگ های خودرو در سال 2018 را نشان می دهد:
سفید: 19.3٪
نقره ای: 18٪
مشکی: 12.4 ٪
آبی تیره: 11.4٪
خاکستری تیره: 7.5٪
قرمز: 7.1٪
سبز تیره: 6.7٪
قهوه ای: 5.1٪

نکته ی جالب دیگر این است که خانم ها رنگ نقره ای را بیشتر ترجیح می دهند چون دید بهتری دارد و ایمنی را افزایش می دهد. اما آقایان بیشتر به رنگ قرمز تمایل دارند چون نمایانگر سرعت و هیجان است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران