افزایش ۱/۷ درصدی جان باختگان تصادفات در سال ۹۷

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مصاحبه با خبرگزاری ها از غیر ایمن بودن خودروهای کشور گلایه کرده و عنوان کرد که خودروی ایمن زیر 100 میلیون تومان در کشور ما موجود نیست.
به نقل از خانه ملت ، صدیف بدری با اشاره به آخرین آمار تصادفات جاده ای در کشور، گفت: بر اساس گزارش شبکه تحقیقاتی سلامت در حوادث ترافیکی، هر 25 ثانیه یک نفر در دنیا بر اثر تصادف جان خود را از دست می دهد و روزانه تعداد 1600 نفر نیز در تصادفات رانندگی دچار معلولیت می شوند، حال در ایران در 24 ساعت حدود 45 نفر به علت تصادفات فوت می کنند. از طرف دیگر بر اساس گزارش، اکثرا قربانیان حوادث ترافیکی از اقشار کم درآمد و در بازه سنی 19 تا 39 سال هستند.
آمار مرگ و میر ناشی تصادفات رانندگی در کشور ما در نوسان است. از سال 1305 تا 1385 این آمار افزایش داشته و از سال 1385 تا سال 96 رو به کاهش نهاده است. در دوره افزایشی سالانه حدود 30 هزار نفر جان خود را از دست داده و در دوره کاهش این مرگ و میر به تعداد 16 هزار نفر کاهش یافته است.
البته لازم به ذکر است که متاسفانه مجددا آمار تصادفات افزایش یافته و در 6 ماهه نخست سال 97 شاهد افزایش 1.7 درصدی آن می باشیم. این مسئله یک هشدار جدی تلقی می شود
متاسفانه جریمه یا اعمال قانون صرفا در کاهش آمار تصادفات اثرگذار نبوده و همین موضوع نیز نشان می دهد که در این عرصه باید برنامه ریزی دقیق و خاصی صورت گیرد.
بدری تصریح کرد: یکی دیگر از عوامل بروز تصادفات جاده ای، مسئله راه و جاده است. در کشور ما حدودا 3 هزار نقطه حادثه خیر وجود داشته که باید با برنامه ریزی بلند مدت و صرف بودجه های مناسب در راستای مناسب سازی آن ها قدم برداشته شود.
علاوه بر مسئله فرهنگ سازی و قانون و همچنین مناسب سازی راه ها عامل دیگری که در کاهش آمار تصادفات نقش دارد ایمنی خودروهاست.
بر اساس گزارش ها، در ایران، خودرو ایمن و استاندارد زیر 100 میلیون تومان وجود ندارد، از این رو خودروهایی مانند پراید استاندارد قابل اعتماد و ایمن ندارند که این موضوع یک تهدید جدی محسوب می شود
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در انتها عنوان کرد که در خصوص تصادفات رانندگی در حدود 15 نهاد دولتی و 20 دستگاه غیردولتی در گیر بوده که متاسفانه هماهنگی مناسبی بین آن ها دیده نمی شود. امید می رود که هر چه زودتر دستگاه های مربوطه اقدامات لازم را انجام داده و در راستای کاهش آمار تصادفات قدم بردارند.
نظرات
 
 
 
مهدی 1397/9/29
مرگ حقه پراید وسیله...اینها با اینکه میدانند 90 درصد خودرو های غیر استاندارد ساخت داخل قاتل مردم ایران هست باز سکوت میکنند چون جان مردم هیچ اهمیتی ندارد...ایکاش کمی هم انسانیت داشتیم ...
محمد 1397/9/30
خدا اون کسی رو که توی این خونها شریکن از تولیدکننده ، بازرس کیفیت،واردکننده،مجوزدهنده،عوارض و مالیات گیرنده ،سکوت کننده وهرکسی که باتصمیماتش یا عدم تصمیمات صحیحش باعث این مرگ ومیر میشه رو با معاویه محشور کنه ان شالله
هو 1397/9/30
از سال ۸۵ تا ۹۶ که خودروهای خارجی علیرغم تعرفه بالا به تعداد بیشتری وارد شده تعداد تلفات هم کم شده ولی از پارسال که واردات رو ممنوع کردن دوباره آمار تلفات رفته بالا
اگه فکر میکنید نمیشه چنین رابطه مستقیمی برقرار کرد دلایلتونو بیارید

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران