مقایسه شتاب و عملکرد لامبورگینی اوروس و پورشه کاین توربو + فیلم

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
بدون شک تنها کسانی که از معرفی شاسی بلند لامبورگینی اوروس ناراحت بودند، صاحبان دیگر خودروهای شاسی بلند اسپرت بویژه مالکان "پورشه کاین توربو" هستند، زیرا درحال حاضر لامبورگینی اوروس خود را به عنوان قوی‌ترین و سریع‌ترین خودروی شاسی بلند اسپرت جهان معرفی کرده است و دیگر فرصتی برای جولان دادن آنان وجود نخواهد داشت، ولی خب این موضوع بدان معنا نخواهد بود که خودروی شاسی بلند لامبورگینی اوروس همه فن حریف بوده و برتری مطلق نسبت به سایر شاسی بلندهای اسپرت بازار دارد، بلکه با انتشار یک ویدیو مقایسه از عملکرد سرعت و شتاب "پورشه کاین توربو" با خودروی "لامبورگینی اوروس" می توان رقابت بسیار نزدیکی را شاهد بود.
بر روی کاغذ لامبورگینی اوروس 100 اسب بخار قوی تر است، یعنی قدرت 650 اسب بخاری و گشتاور 850 نیوتن متری و در این بین پورشه کاین توربو خروجی قدرت 550 اسب بخاری و گشتاور 770 نیوتن متری دارد که از هر طرف برتری لامبورگینی اوروس را نشان می دهد، اما در عمل شاهد یک رقابت بسیار نزدیک میان این دو خودروی شاسی بلند خواهیم بود که این تفاوت نسبتا زیاد قدرت و گشتاور را نشان نمی دهد، هرچند با خرید نسخه هیبریدی پورشه کاین توربو S می توان خروجی قدرت 680 اسب بخاری داشت، ولی وزن بیشتر اتومبیل بر روی عملکرد آن تاثیرگذار بوده است.
به موضوع اصلی برگردیم، همانطور که گفتیم امروز گروه خودروبانک فیلمی از مقایسه جالب و هیجان انگیز سرعت و شتاب پورشه کاین توربو با خودروی شاسی بلند لامبورگینی اوروس آمده کرده است که پیشنهاد کنیم آن را از دست ندهید.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران