تولید تایر ایرانی در چین؛ شاهکار تازه صنعت قطعه سازی کشور

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
تولید کالا در چین با لوگوی شرکت های ایرانی و حتی کیفیت پایین تر از اجناس تولید شده در داخل کشور تخلف رایجی بوده که در چند سال اخیر توسط برخی از سودجویان اجرا و پیاده سازی می شود.
هرچند با ورود دستگاه های نظارتی تولید کالا در کشور چین با برند ایرانی و فروش آن در بازار داخل بسیار کم شده و تخلفات بسیاری نیز در این رابطه شناسایی و برخورد قاطع با آن ها صورت گرفته اما همچنان این سودجویی و تخلف در حال اجرا بوده و به صورت کامل ریشه زدایی نشده است.
به نقل از خبرگزاری میزان، به تازگی شایعاتی از تخلف مشابه ای توسط برخی از تولید کنندگان داخلی تایر به گوش می رسد. یکی از فعالان حوزه تولید تایر اخیرا مدعی شده که برخی از تایر سازان محصولات خود را با کیفیت بسیار پایینتر از اجناس ایرانی در چین تولید کرده و بعد با برند خود این محصولات را روانه بازار ایران می کنند.
در صورتی که این ادعا اثبات شود و به تایید دستگاه های نظارتی برسد قطعا برخوردهای قاطعی با متخلفان صورت خواهد پذیرفت چرا که با این کار علاوه بر از بین رفتن اعتماد مشتریان نسبت به کیفیت تایرهای ایرانی، اشتغال و ارزش افزوده بالای تولید این محصولات نیز دودستی تقدیم چینی ها می شود.
در حال حاضر با توجه به کیفیت بالای تایرهای ایرانی موجود در بازار، قیمت این دسته از محصولات نسبت به نمونه های مشابه چینی بیشتر بوده و اعتماد نسبی بیشتری نیز در بین مردم نسبت به آن ها وجود دارد. با فرض درست بودن این تخلف هم از اعتماد مردم سو استفاده شده و هم تایرهای تولید چین با کیفیت کمتر و قیمتی بالا تر به دست مشتریان خواهند رسید.
اما در انتها سوالی که مطرح می شود این است که در صورت درست بودن این ادعا آیا این تایرها به خط تولید خودروسازان هم راه پیدا کرده اند یا خیر؟
نظرات
 
 
 
Sadegh 1397/10/3
مطمئن باشید مشتری اولش همین خودرو ساز های کثیفن
کارگر 1397/10/3
خاک برسر خائنین کنم . درد هر چی ایرانی با تعصب و باغیرت بخوره تو سر اینجور انسان نماهای کثیف. حیف از اون جوانهای غیور ( شهدای جنگ )که جونشونو واسه این ادمها از دست دادن.خدایی باید این ادمها رو اعدام کنن.
  • محمدحسین 1397/10/4
    لایک

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران