پیشنهادی برای خودروهای پیش‌فروش؛ پول مردم به نرخ روز محاسبه شود

خانه ملت : سخنگوی کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس معتقد است پیش‌پرداختی که خریداران خودرو هنگام ثبت‌نام پرداخت کردند باید زمان تحویل به نرخ روز محاسبه شود.
بهرام پارسایی، درباره نحوه محاسبه پیش‌پرداخت خریداران خودرو در زمان تحویل گفت: اگرچه ممکن است به دلایلی مانند نوسانات ارزی قیمت خودرو در زمان پیش‌فروش و تحویل با یکدیگر متفاوت باشد، اما باید مبلغی که خریداران خودرو هنگام ثبت‌نام پرداخت کردند در زمان تحویل براساس این تغییرات افزایش یابد و به نرخ روز محاسبه شود؛ به این معنا که اگر قیمت خودرو هنگام ثبت‌نام ۱۰۰ میلیون تومان است و خریداران ۵۰ میلیون تومان یعنی نیمی از قیمت را پرداخت کردند در زمان تحویل باید ۵۰ درصد خودور به قیمت زمان پیش‌فروش و ۵۰ درصد باقی به قیمت روز محاسبه شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته‌ای با حضور نمایندگان مردم در کمیسیون اصل نودم قانون اساسی، کمیسیون حقوقی قضایی، صنایع و معادن، شرکت‌های خودروسازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و سازمان بازرسی و مرکز پژوهش‌ها با هدف بررسی مشکلات موجود در بازار خودرو کشور خبر داد و افزود: این کمیته درباره قیمت‌گذاری خودرو نیز تصمیم‌گیری خواهد کرد و میزان افزایش قیمت را مشخص می‌کند.

وی با اشاره به نمایندگان حاضر در کمیته مذکور بیان کرد: تاکنون به‌صورت دقیق مشخص نشده، اما اینجانب به‌عنوان رئیس کمیته اقتصادی، یک نفر از اعضای هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ و آقای منصوری به‌عنوان نماینده کمیسیون صنایع و معادن در این کمیته شرکت خواهیم کرد. سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در مورد نحوه قیمت‌گذاری خودرو در این کمیته اظهار کرد: قیمت‌گذاری خودرو تاکنون روند خاصی نداشته و به‌صورت خوداظهاری بود؛ اما با توجه به افزایش قیمت و نحوه ثبت‌نام شرکت‌های خودروسازی که در پی آن شکایت بسیاری به کمیسیون اصل ۹۰ ارجاع شده مقرر شد این کمیته درباره این موضوع نیز تصمیم‌گیری کند تا چارچوب و الگوی مشخصی برای آن ایجاد شود.
نظرات
 
 
 
رضا 1397/10/2
در اينصورت مگر سنگ روي سنگ بند مي‌شود. كاستي‌هاي مديريتي خود را از مردم مطالبه مي‌كنيد. مگر نه اينكه اين تورم و اين شرايط اقتصادي و اجتماعي زاييده مديريت نادرست امثال شما است؟؟؟؟
  • ثبت نام کننده بینوا 1397/10/2
    درسته که بازم به نفع خودروسازهاست ولی لااقل کمی از زیان ما جبران میشه. لطفا اجرایش کنید.
peyman 1397/10/2
ماشینی که باید تیرماه تحویل میشده با مدیران نالایق ایران خودرو هنوز به مشتری تحویل داده نشده
مشتری چه گناهی کرده که به قیمت روز بعداز4ماه تاخیر پول بپردازه
پیمان 1397/10/2
به این نماینده بفرمایید آیا قانونی هم هست تا خسارت مردم به قیمت روز پرداخت کنند
بجای اینکه قانونی را وضع کنید در نفع خودروسازها کمی هم به فکر رسالت تون باشید که در نفع مردم هم قدمی بردارید
ایشان را به مناظره دعوت میکنم

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران