نحوه محاسبه قیمت خودروهای تاخیری

خانه ملت : خودروسازان در حالی با استناد به تحریم و نبود قطعه از پایبندی به تعهدات خود شانه خالی می‌کنند که بهتر بود هنگام پیش‌فروش، برای تمام این شرایط برنامه‌ریزی و با توجه به ظرفیت خود ثبت‌نام می‌کردند. طرح‌های مختلف خودروسازان برای پیش‌فروش محصولاتشان این روزها به معضلی تازه بدل شده، چه آنکه هرچند وقت یکبار تعداد زیادی از مشتریان نسبت به عدم پایبندی خودروسازان به تعهدات شان گلایه‌مند و خواستار ورود وزارت صنعت، معدن و تجارت به این موضوع می‌شوند.
در این مورد نادر قاضی‌پور، نماینده مجلس گفت: باید مشخص شود پول‌های هنگفتی که خودروسازان تحت عنوان پیش‌فروش از خریداران دریافت کرده‌اند، کجا هزینه شده که آنها همیشه از مردم طلبکار هستند. وی اظهار کرد: شرکت‌های خودروسازی به تعهدات خود عمل نکرده و قیمت‌ها را در زمان تحویل، به روز محاسبه می‌کنند، حال آنکه باید قیمتِ زمان پیش‌فروش، اساس کار قرار گیرد و خریداران تنها سهم باقیمانده را پرداخت کنند. قاضی پور درباره نحوه محاسبه قیمت خودروهای تاخیری نیز خاطرنشان کرد: به‌زعم کمیسیون صنایع و معادن، شرکت‌های خودروساز باید محصولات پیش‌فروشی را با همان قیمت زمان ثبت‌نام تحویل دهند. در واقع کسی که در زمان پیش‌فروش، پژو را با قیمت مثلا ۳۳ میلیون تومان و با سررسید مهر خریداری و هنوز موفق به دریافت نشده، نه تنها نباید پولی بابت افزایش قیمت بپردازد، بلکه باید ضرر و زیان بابت تاخیر نیز دریافت کند.
نظرات
 
 
 
حمید 1397/10/6
چرا ماشین من ک موعد تحویلش گذشته زمان اذر قیمتش ۲۷ تومن الان دعوت نامشو نمیدن ک گرون کننن چرا کسی ب فکر ملت بدبخت نیست
هموطن 1397/10/6
آقایان نماینده مجلس. اگر جرأت دارید این را قانون کنید خودروسازان زور نگویند. ولی حیف نماینده ها عرضه ندارند.!!!!!!!!!!!
امیر 1397/10/6
البته که این حرف کاملا درسته.
اما با اینحال مردم عمل میخوان...
ما هم اینو میدونیم. اما اگر قرار باشه فقط حرف بشنویم اما چیز دیگه ای عمل بشه، چه کاریه بریم توی صف رای و اصلا چرا باید در صحنه حضور داشته باشیم؟
درضمن همچنین همه میدونیم خودروسازان کثیف، برای تولید حداقل تا شش ماه آینده مطابق با تیراژ قبل، قطعه دارند که با ارز 3800 تومنی تهیه کردند.
حتی حرف از افزایش قیمت نباید باشه...
ارش 1397/10/6
معادله معادله سختی نیست، تمامی قراردادهای پیش فروش به قیمت روز،همگی بایستی طبق لیست قیمتی ایرانخودرو برای هرماه که خودشون از قبل اعلان کردن باشه، حواله داران مرداد،شهریور،مهر،آبان،آذر و حتی دی ماهی ها،همگی شکایت نامه هاتون رو به سازمان حمایت و وزارت صمت و حتما به مجلس با درخواست تحویل هرچه سریعتر و محاسبه قیمت خودرو به قیمت لیست ماه های موعد گذشته خودتون که حق واقعیتون هست بدید. در غیر اینصورت همگی آماده حضور شفاهی درب نمایندگی ها و دفاتر صمت باشید.
حسین 1397/10/6
به نظر من هر کی موعد تحویلش گذشته باید شکایت کنه چون توی قرار داد همه چیز به نفع مشتری هست بنده که شکایت کردم
  • امیر 1397/10/6
    کجا و چطور شکایت کردی برادر؟؟؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران