به صدای نسل جدید تویوتا سوپرا گوش دهید + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
همان طور که می دانید، بی ام و و تویوتا در جریان ساخت نسل جدید تویوتا سوپرا و بی ام و Z4 همکاری کرده اند و بنابر پیش بینی ها، حاصل کار بسیار جالب از آب در آمده است. ایجاد تب و تاب برای محصولات جدید، بخشی از فرآیند بازاریابی شرکت هاست و تویوتا با انتشار یک ویدیو، صدای موتور شش سیلندر خطی آن را به گوش مشتاقان رساند.
این پیشرانه سه لیتری خطی شش سیلندر، ساخت بی ام و بوده و به دو سوپرشارژر مجهز است. با وجود آن که هیچ اعلام رسمی در مورد خروجی این پیشرانه منتشر نشده است، خودرو نویسان حدس می زنند که قدرت خروجی این موتور شش سیلندر، 335 اسب بخار باشد. البته این موتور قابلیت ماکسیموم سازی تا حد 379 اسب بخار را دارد که با سخت گیری های بیشتر بر موتور حاصل می شود.
نسخه چهار سیلندر این خودرو نیز در دست تولید است. مهندسان تویوتا با اطمینان بیشتری راجع به آن صحبت می کنند و اعتقاد دارند که توزیع وزن خودرو با این موتور بهتر بوده و موتور عملکرد دقیق تری را از خود به نمایش می گذارد. مطابق برنامه ریزی ها، نسخه نهایی تویوتا سوپرا در جریان نمایشگاه خودرو دیترویت، در سال 2019 میلادی به نمایش عموم در خواهد آمد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران