نتیجه ابلاغیه آزاد شدن ثبت سفارش واردات خودروهای سواری به کشور

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
ظرف روزهای گذشته ابلاغیه هیات وزیران درخصوص ثبت سفارش برای واردات خودروهای سواری ابلاغ شده است.
این ابلاغیه مصوب جلسه مورخ ۹ دیماه ۹۷ هیأت وزیران درخصوص ثبت سفارش برای واردات خودروهای سواری، طی نامه شماره ۱۳۷۱۶۱در تاریخ ۱۶ دیماه ۹۷ توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ گردید.
لازم به ذکر است که تصویبنامه مذکور در خصوص حدود 16 هزار خودروهایی است که در گمرک دپوشده اند و ابلاغیه مرتبط با این موضوع صرفا به انجام پروسه واردات خودروهای موجود در گمرک مربوط می شود.
بدین‌ ترتیب انتظار می رود حجم قابل‌ قبولی خودروی وارداتی به بازار داخلی راه پیدا کند و بازار خودروهای وارداتی تکان بخورد. این خودروها از حدود یک تا یک‌ سال و نیم است که در گمرک ‌های کشور مانده ‌اند و تعدادی از آنها مدل ٢٠١٧ هستند. در چنین شرایطی با توجه به تزریق تعداد قابل توجهی خودرو صفر کیلومتر ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ می توان انتظار داشت که قیمت خودروهای وارداتی دست دوم در بازار کاهشی شده و رکورد در بازار صفر کیلومترها نیز تعمیق شود.
تصویب‌نامه ثبت سفارش واردات خودرو

تصویب‌نامه ثبت سفارش واردات خودرو

هنوز در خصوص ثبت سفارش های جدید برای واردات خودرو هیچ دستوری ابلاغ نشده است و همچنان واردات و ثبت سفارش خودروهای خارجی ممنوع است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران