وعده کمک ۱۵۰۰۰ میلیارد تومانی بانک مرکزی به خودروسازان

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
بنا به گفته های رییس سازمان حمایت، بانک مرکزی وعده کمک ۱۵۰۰۰ میلیارد تومان به شرکتهای خودروسازی داده است.
به نقل از پرشین خودرو، در صورت تحقق این وعده خودروسازان موظف اند در قبال دریافت این کمک دولت و بانک مرکزی در کوتاه مدت نسبت به افزایش شیب تولیدات خود به شرط محسوس بودن آن اقدام کنند.
به علاوه وزارت صنعت نیز در برنامه بلند مدت خود از خودروسازان خواسته است تا نسبت به فروش اموال و املاک مازاد و بهره ور کردن و چابک سازی شرکت ها اقدامات مطلوب و اثرگذار صورت گیرد.
لازم به ذکر است مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در خصوص این کمک عنوان کرده است که با توجه به بدهی های خودروسازان به قطعه سازان و شرایط سخت قطعه سازی کشور و با تصمیم ستاد اقتصاد مقاومتی در صورت اختصاص یافتن مبلغ مذکور، ۹۵درصد آن به قطعه سازان تعلق خواهد گرفت.

نظرات
 
 
 
محمد 1397/10/25
مردم دارن زیر بار گرونی له میشن اونوقت بازم از این آشغال سازها حمایت میشه و پول بیت المال خرجشون میشه این کار با رضایت مردم هست؟؟ اونها که همه جوره دارن با گرونی بی دلیل جبران بی عرضگی و بی کفایتی رو از جیب مردم تامین میکنن !! آقا ما نخواهیم اینا ماشین تولید کنن کیو باید ببینیم ؟؟؟
  • فرامرز 1397/10/25
    دقیقاْ. بعد اینکه بانک مرکزی این تسهیلات رو از کجا میاره؟ با چاپ کردن پول بیشتر که نتیجه اش میشه تورم بالاتر. فقط این وسط خودروسازها و یه عده از اطرافیان اونها که به دلالی مشغول هستن سود میبرن. در واقع برای اینکه قیمت پراید زیر ۳۰۰۰ دلار بمونه و مثلاْ مردم عادی بتونن بخرن (که نمیتونن چون سیستم ثبت نام و ... طراحی شده واسه دلال ها) قیمت سایر اقلام از جمله مواد غذایی افزایش پیدا میکنه
محمد 1397/10/25
ملت ما دارن زیر بار فقر به معنی واقعی له میشن... به چشم داریم توی خیابونا میبینیم که مردم ما دارن نابود میشن... خب شما که اینقدر پول دارین این پولو خرج مردم بدبخت کشورمون کنین...
علیرضا 1397/10/25
هیچ کدوم از مردم راضی نیستن این پول رو به خودروسازا بدن
وحید 1397/10/25
من نمیدونم . این خودرو سازها ، خودرهای بدون آپشن و بی کیفیت رو با این قیمت بسیار بالا به مردم می دن . بعد چرا اینقدر بدهی بار میارن که دولت 15 هزار میلیارد تومن بهشون کمک می کنه
واقعا این عدد خیلی خیلی بزرگ هست و خودروساز محترم پول دریافتی از بابت خودرو رو چیکار می کنه آخه ؟

بعد رئیس جمهور محترم میاد میگه از پول بیت المال خرج دانش آموزان مملکت می کنیم و منت میزاره سرشون

فاجعه ی مدیریت جهان سوم رو با گوشت و پوست و استخوان داریم حس می کنیم
حمید 1397/10/26
حاضریم این پول صرف کفن و دفن صنعت خودروسازی داخل بشه که از شرش راحت شیم
توی همین وضعیت اسفناک اگه تعرفه رو بردارن به جای دنا میتونیم تویوتا یاریس بخریم
احمد 1397/10/26
بااجازه کی دارین بیت المال را حیف و میل می کنید. حداقل در مورد حمایت احمقانه از نعش این صنعت از ملت نظر سنجی کنید. خدا نبخشه اون نماینده از خدا بیخبر مجلس را که با این جور طرح ها موافقت می کنه.
لولاداسیلوا 1397/11/6
پانزده هزار میلیارد تومن یعنی صدو پنجاه هزار تا صد میلیون تومن یعنی می تونید به صدو پنجاه هزار نفر که کل شاغلین صنعت خودرو ست نفری صد میلیون بدین برن خونه بشینن یعنی هم اشتغالزایی هم خدمت به مردم دیگه به بهانه اشتغالزایی هم مشمول حق الناس نمیشید

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران