اولین اطلاعات از سوپر اسپرت هیبریدی بی ام و منتشر شد

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
با اینکه بی ام و محصولات سریع و قدرتمندی را با عنوان M دارد اما همچنان جای خالی یک خودروی سوپراسپرت در بین محصولات این کمپانی احساس می شود. به نظر می رسد مدیران بی ام و نیز چنین نظری دارند و بنا دارند که خودروی سوپراسپرت پرچمداری را معرفی کنند که در رده ای بالاتر از بی ام و M8 قرار گیرد.
این سوپراسپرت جدید احتمالا جایگزین مدل فعلی i8 خواهد شد.
گرچه این مدل نیز همانند i8 یک خودروی هیبریدی خواهد بود اما پیشرانه ی لیتری 1.5 لیتری 3 سیلندر نخواهد داشت و به جای آن از یک موتور بزرگ تر استفاده خواهد شد که احتمالا 6 سیلندر است. به این ترتیب ممکن است که بی ام و i8 از محصولات بی ام و حذف شود اما روی پلتفرم فیبر کربنی آن خودروی جدیدی متولد شود.
بی ام و نام این خودروی جدید را هنوز مشخص نکرده اما مجموع قدرت موتور هیبریدی آن به بیش از 700 اسب بخار می رسد و قیمت آن نیز حداقل 150 هزار دلار خواهد بود. با چنین حدود قیمتی می توان این مدل جدید را رقیبی برای هوندا NSX با قیمت 157 هزار دلاری دانست.
بی ام و به این زودی ها این سوپراسپرت جدید را معرفی نخواهد کرد و گفته شده معرفی آن زودتر از سال 2023 نخواهد بود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران