رکود بعدی جهانی؛ این بار مقصر صنعت خودروسازیست

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
خودرو و صنعت خودروسازی علاوه بر این که طرفداران زیادی را جذب خود کرده، شکوفایی و رشد اقتصادی خوبی را نیز برای بسیاری از کشورهای جهان به همراه آورده است.
رویدادهای خودرویی همواره محل گردآمدن فعالان و عاشقان این صنعت بوده و نمایشگاه بین‌المللی دیترویت امسال نیز بر همین روال، شاهد حضور فعالان و علاقه مندان بسیاری بوده است.
جاناتان اسموک،‌ اقتصاددان ارشد کاکس‌اتومتیو در مصاحبه با تعدادی از خبرنگاران در نمایشگاه بین‌المللی دیترویت امسال ادعا کرد که صنعت خودروسازی عامل بعدی رکود اقتصادی خواهد بود.
باید به این نکته توجه کرد که اعمال تعرفه های سنگین بر روی صنعت خودروسازی و جنگ تجاری که بین امریکا و چین رخ داده می توانند ریسک رکورد اقتصادی را افزایش دهند و بر همین اساس به نظر نمی رسد که جاناتان اسموک چندان بی راه گفته باشد. هرچند انتظار نمی رود که این رکود در سال 2019 رخ دهد.
گفته می شود در صورتی که تعرفه‌های یادشده بر خودروها و قطعات وارداتی اعمال شود، فروش خودروها به میزان قابل توجهی کاهش یافته و تا 3 الی 4 میلیون در سال افت خواهد کرد. چنین رکودی می تواند موجی از بیکاری و ورشکستگی اقتصادی را ایجاد کند که دامنگیر اقتصاد های بزرگ خواهد شد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران