تحقیقات نشان دادند موتور سواری میتواند برای سلامتی ما مفید باشد

عکس نویسنده
آراد فلاح
نویسنده
بر اساس مطالعاتی که اخیرا انجام شده است اینطور به نظر میرسد که رانندگی با موتور سیکلت و موتور سواری علاوه بر ایجاد هیجانات و بسیاری از احساسات لذت بخش دیگر برای سلامتی ما مفید است !
احتمالا این خبر برای شما هم عجیب به نظر میرسد اما باید گفت طبق مطالعاتی که در طی همکاری شرکت Milwaukee و انستیتوت UCLA بر روی نورون ها و رفتار انسان انجام گرفته است اینگونه به نظر میرسد که رانندگی با موتور سیکلت میتواند تا 28 درصد از میزان استرس افراد بکاهد و همچنین ضربان قلب افراد را پس از مدت زمان 20 دقیقه تا 11 درصد افزایش دهد. در کنار این دو هنگامی که فردی به موتور سواری مشغول میباشد نسبت به سایر افراد 27 درصد آدرنالین بیشتری در خون خود منتشر میکند که موجب افزایش تمرکز و هوشیاری او میشود.
تمامی این تحقیق با مقایسه میزان فعالیت مغزی و میزان ترشح هورمون های 50 موتور سوار با افرادی که فعالیت هایی همچون رانندگی با خودرو را انجام میدادند برسی شده است و شواهد اینطور نشان میدهد که از این پس احتمال تجویز به موتور سواری توسط پزشک شما پدیده ای دور از انتظار نخواهد بود !
نظرات
 
 
 
فرامرز 1397/11/4
بستگی داره کجا برونی و چه موتوری زیر پات باشه وگرنه موتور طرح هندا 125 و امثال اون غیر کمردرد چیزی عاید ادم نمیکنه
  • آرش 1397/11/5
    احسنت . موتورهای خوب هم یا نیست یا قیمت های نجومی داره .

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران