پلیس تاکید کرد: اخذ عوارض شهرداری در محدوده زوج و فرد غیر قانونی است

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
سرهنگ محمد ترحمی رئیس اداره حقوقی پلیس راهور اظهار داشت: بر اساس بند یک صورتجلسه شماره ۴۸ شورای حمل و تقل ترافیک به تاریخ ۲ دی ماه ۹۶، در راستای اجرای ماده ۱۸ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی و در راستای مدیریت ترافیک، از ابتدای سال ۹۷ تردد کلیه وسایل نقلیه به جز وسایل نقلیه مجاز، از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۱۹ در محدود طرح ترافیک ممنوع بوده و در صورت تردد جریمه خواهند شد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصر خودرو، وی در مورد پرداخت عوارض در محدوده طرح زود و فرد، بیان داشت: پرداخت عوارض فقط مربوط به محدوده طرح ترافیک است و شامل محدوده زوج و فرد نمی‌شود و بهتر است که شهرداری در اسرع وقت از طریق اقدامات قانونی اخذ عوارض از محدوده طرح زود و فرد را متوقف کند و پلیس نیز در خصوص این موضوع از طریق مجاری قانونی اقدام کرده است.
پس از اقدام غیرقانونی شهرداری تهران در اخذ عوارض از محدوده طرح زود و فرد و واکنش مردم، شهرداری تهران واکنش نشان داد و دریافت عوارض را غیرقانونی اعلام کرد.
محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران اظهار داشت: دریافت عوارض از محدوده طرح زوج و فرد غیرقانونی بوده و شورا هیچ مصوبه‌ای در این باره نداشته است. وی درباره مصوبه شورا در مورد محدوده طرح ترافیک نیز گفت: هرگونه تغییر در محدوده ترافیک و زوج و فرد باید از طریق شورای عالی ترافیک صورت گیرد و ما در شورا فقط نرخ‌گذار هستیم.
علیخانی در پایان تاکید کرد: دریافت هرگونه عوارض در محدوده طرح زود و فرد مبنا نداشته و غیرقانونی است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران