قیمت هن تنگ X5 توسط عظیم خودرو اعلام شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
خودروی شاسی بلند "هن تنگ X5" به عنوان یکی از تولیدات شرکت عظیم خودرو که درکنار برادر بزرگ‌تر خود یعنی"هن تنگ X7" قرار گرفته است، در نهایت توسط مهندس "وطن خواه" مدير عامل شركت توسعه صنايع توليدی عظيم خودرو قیمت گذاری شده است که در ادامه مروری کوتاه بر روی قیمت هن تنگ X5 و مشخصات فنی آن خواهیم داشت.
گفته می‌شود اين قيمت گذاری متناسب با نرخ ارز غير دولتي قطعات منفصله خودروهاي توليدي CKD تعلق گرفته و همچنين آخرين تغييرات نرخ تعرفه ای و دیگر مولفه‌های مرتبط مد نظر قرار گرفته شده است تا در نهایت به قیمت 239 میلیون تومانی برای خودروی هن تنگ X5 برسیم که توسط عظیم خودرو و مدیرعامل این شرکت یعنی آقای وطن خواه اعلام شده است.

هن تنگ X5

هن تنگ X5

در خصوص مشخصات فنی، می‌توان گفت که خودروی هنگ تنگ X5 یک موتور توربوشارژر 1.5 لیتری خواهد شد که خروجی قدرت آن در دور موتور 5600 به مرز 154 اسب بخار رسیده و همچنین خروجی گشتاور آن در محدوده 2000 الی 4000 دور بر دقیقه به عدد 215 اسب بخار خواهد رسید که با دریافت این نیرو توسط جعبه دنده اتوماتیک CVT و ارسال آن به چرخ‌های جلو، می‌توان به سرعت 180 کیلومتر بر ساعت و مصرف سوخت حدودا 7.7 لیتری درکارکرد ترکیبی 100 کیلومتر رسید.
نسخه X5 هن تنگ با طول کلی 4501 میلی متر، عرض 1820 میلی متر، ارتفاع 1648 میلی متر و همچنین فاصله بین دو محور 2600 میلی متری ساخته شده است که از این ابعاد و اندازه حداقل وزن خشک 1498 کیلوگرمی بدست آمده است.
نظرات
 
 
 
حسین 1397/11/4
۱۳۰ بود ، قسطی میارزید!
محسن 1397/11/4
چی بگم آخه این چه نوع قیمتی اخه مردم چه گناهی کردن تورو خدا یکم انصاف داشته باشین بعد مگه قرار نبود شورای رقابت قیمت تعیین کنه چرا همین جوری یه قیمت میدن بیرون مردم چه گناهی کردن اخه مرگ بر هر چی مسئول و گنده تر ازاونه
مهدی 1397/11/5
۲۴۰ میلیون برای ماشینی با تعلیق یکپارچه مشابه پراید؟؟ خب تو همین قیمت برندهای دیگه تعلیق مولتی لینک‌ دارند!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران