اولین اطلاعات از بی ام و M3 جدید؛ اولین شوالیه دو دیفرانسیل از خانواده M3

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
سال گذشته، نسل جدید بی ام و سری 3 توسط این شرکت آلمانی به بازار معرفی شد که با کد G20 شناخته می شود و پرچمدار سری 3 بی ام و ، مدل M340i است که در هر دو نسخه دیفرانسیل عقب و چهار چرخ محرک قابل خریداری است. آن طور که از اخبار درز کرده از درون این شرکت باواریایی استنباط می شود، بزودی شاهد ارایه M3 Pure از این شرکت خواهیم بود. همانند بی ام و M5 ، این خودرو از نهایت قدرت ممکن بهره خواهد برد و علاوه بر آن، با ویژگی های منحصر به فردی عرضه خواهد شد که عبارتند از سیستم انتقال قدرت دیفرانسیل عقب، جعبه دنده دستی شش سرعته و قفل دیفرانسیل الکترونیکی. قدرت این سدان آلمانی، از یک پیشرانه سه لیتری مجهز به دو توربو و مجهز به سیستم تزریق آب M4 GTS تهیه می شود که در نهایت خود، 453 اسب بخار قدرت را تولید خواهد کرد.
تیپ بالاتر M3 از سیستم انتقال قدرت xDrive بهره می برد که با بی ام و M5 دقیقا یکسان خواهد بود و در نتیجه قدرت موتور به هر چهار چرخ انتقال می یابد، هر چند می توان از آن به صورت دیفرانسیل عقب نیز استفاده کرد. جعبه دنده در نظر گرفته شده برای این نسخه، هشت سرعته اتوماتیک خواهد بود و نهایت قدرتی که از موتور خودرو گرفته می شود، 473 اسب بخار خواهد بود. هر دو نسخه دنده ای و اتوماتیک، از ویژگی های ظاهری منحصر به فردی بهره خواهند برد و رینگ های مخصوص به خود را خواهند داشت. تودوزی داخلی، اسباب و اثاثیه و طراحی کابین و تم داخلی هر مدل نیز منحصر به فرد خواهد بود.پیش بینی می شود که پس از ارایه این دو مدل، نسخه های M3 CS با قدرت 529 اسب بخار و M3 CSL با قدرت 549 اسب بخار از سوی بی ام و ارایه شوند. مدل هایی از بی ام و M4 نیز به تولید خواهند رسید.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران