جهانی برای همه ، کمپین هلدینگ داتیس در حمایت از حیوانات

طبیعت و محیط زیست، موهبتی خداوندی است که از مجموعه موجودات، منابع، چرخه هماهنگی که در اطرافمان وجود دارد و ادامه حیات به آن وابسته است تشکیل شده است. آلودگی محیط زیست برکیفیت و چرخه هماهنگ طبیعت اثر می گذارد و پیامدهای زیانباری برای زندگی انسان ها، حیوانات و گیاهان دارد. در جهان امروز، مسئله آلودگی، یکی از مهم ترین و حادترین مشکلات تمدن انسانی است و نقش انسان در آلودگی محیط زیست بسیار چشم گیر است. روند بی‌رویه رشد جوامع بشری، دست درازی بیش از حد به منابع طبیعی و افزون‌خواهی انسان‌ها چهره طبیعت و زندگی موجودات زنده را رو به نابودی کشانده است. آدمی بر خلاف دیگر موجودات، همواره تأثیر زیادی در نابودی و تهدید محیط زیست از خود بر جای گذاشته چنان که اکنون از مهم‌ترین عوامل آسیب به محیط زیست شناخته می‌شود.

فرهنگ حفاظت از محیط زیست و توجه به حفظ زندگی گیاهان و جانوران در ایران با وجود تلاش های انجام شده، هنوز به خوبی جا نیفتاده است و حتی در تعریف محیط زیست، بیشتر فضای سبز شهری، بوستان ها و درخت ها به ذهن شهروندان می‌رسد تا محیط زیست طبیعی که انسان در آن دخل و تصرف داشته و گونه های ارزشمندی چون یوز و عقاب طلایی و امثال آن را در معرض خطر قرار داده است. در این میان برخی افراد، فعالیت های زیست محیطی و حفاظت از آن که از سوی دیگران انجام می گیرد را نوعی تفریح و سرگرمی ‌قلمداد می‌کنند و فعالیت هایی مانند جمع‌آوری زباله‌ها از مناطق گردشگری طبیعی و یا کمک به حفاظت از حیوانات را با نگاهی تمسخرآمیز می‌نگرند؛ غافل از این حقیقت که همین تلاش هاست که به همه ما اجازه نفس کشیدن داده و به جانوران اجازه حیات می‌دهد. هجمه شکارچیان غیر مجاز به جانوران، تخریب زیستگاه های طبیعی توسط افراد ناآگاه، چرای غیر مجاز دام، ایجاد آلودگی در زمینه های مختلف از جمله آب، خاک، هوا و ایجاد تهدیدهای زیست محیطی در کنار عواملی چون خشکسالی، کانون های بحران گرد و غبار، تغییرات اقلیمی ‌و امثال آن، زیست جانوری، محیط‌زیست و در نتیجه حیات انسان را با تهدید مواجه کرده است.

هلدینگ داتیس که همواره با شعار "به طبیعت برگردیم" فعالیت های متنوعی در راستای فرهنگ سازی و حمایت از محیط زیست انجام داده است؛ این بار پویشی در حمایت از حیوانات با نام "جهانی برای همه" را راه اندازی کرده است تا با بیان مسائل و مشکلات زیست محیطی و همچنین با نشان دادن تاثیر انسان در زندگی جانوران، نقشی در حمایت از حیات گونه های جانوری و در نگاه کلی حفظ محیط زیست داشته باشد. در همین راستا، مسابقه اینستاگرامی نیز با هشتگ #جهانی_برای_همه آغاز شده تا با مشارکت مردم، لزوم توجه به زندگی جانوری هر چه بیشتر نشان داده شود. در پایان این فعالیت زیست محیطی جوایز ارزشمندی به برگزیدگان اهداء خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر به پیج رسمی هلدینگ داتیس در اینستاگرام به آدرس www.instagram.com/datisholding مراجعه فرمائید.
نظرات
 
 
 
مالباخنه داتيس 1397/11/7
داتيس خودرو نميخواد كمپين حمايت از حيوانات بزنه پول آدمهايى رو كه بالا كشيده پس بده. چقدرم كه رو دارن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران