تکلیف خریداران محصولات ایران‌خودرو مشخص شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
مصطفی خان‌کرمی معاون مدیرعامل در بازاریابی و فروش خودروسازی ایران‌خودرو اظهار داشت: بررسی کارشناسان نشان می‌دهد تمام نهاده‌هایی که در صنعت خودرو از آن استفاده می‌شود در بیشتر مواقع بیش از ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشته‌اند، اما با این حال خودروسازی ایران‌خودرو برای انجام تعهدات قبل از بهمن خود هیچگونه افزایش قیمتی انجام نداده است و خودروها را با همان قیمت قبل تحویل مشتریان خواهد داد.
خان‌کرمی درباره شرایط سخت خودروسازان نیز گفت: در اواخر سال گذشته که فشار اقتصادی افزایش یافت و از ابتدای سال جاری که این فشار اقتصادی چندین برابر شد و در همه شاخص‌های اقتصادی مردم تاثیر گذاشت، اما تولید خودرو با وجود فشارهای سخت اقتصادی ادامه داشت. پس با توجه به شرایط اقتصادی و نوسانات موجود، این افزایش قیمت در راستای انجام تعهدات و ادامه تولید اجتناب‌ناپذیر بود.
وی در ادامه افزود: شرکت ایران‌خودرو به منظور انتقال کمترین فشار به مشتریان خود و با توجه به زمان تغییر نرخ ارز برای اینکه شرایط برای مشتریان یکسان باشد، قیمت محصولات خود را برای انجام تعهدات تا پایان دی ماه سال جاری با قیمت قبلی تحویل مشتریان داد. معاون مدیرعامل ایران‌خودرو در بازاریابی و فروش درباره آمار خودروهای فروخته شده، بیان داشت: بر اساس آمار، خودروهای فروخته شده تا پایان دی‌ماه ۹۶ تعداد ۵۷۳ هزار دستگاه بوده که این آمار در مدت مشابه سال جاری به ۲۹۶ هزار دستگاه کاهش پیدا کرده است. با مقایسه این دو آمار، می‌توان فهمید که توان تحویل شرکت ایران‌خودرو به تعداد ۲۷۶ هزار دستگاه کاهش یافته است. همچنین تعداد تعهدات معوقه ما در سال جاری حدود ۱۰۶ هزار دستگاه بوده که این تعداد کمتر از میزان افت تولید است. این آمارها نشان می‌دهد که اگر میزان تولید ما نسبت به سال ۹۶ بود و رشدی هم نداشت ما می‌توانستیم علاوه بر انجام تعهدات معوق، خودروهای بیشتری نیز به بازار عرضه کنیم.
خان‌کرمی در ادامه تصریح کرد: تمام فرآیندها از قبیل ثبت‌نام، صف انتظار، صدور فاکتور و تحویل خودرو، مکانیزه و سیستمی است و تحویل خودرو به مشتریان بر اساس نوبت انجام خواهد شد. همچنین از مشتریان خود به علت درک شرایط موجود تشکر می‌کنیم و به علت تاخیر در تحویل خودرو از آنان عذرخواهی می‌کنیم.
معاون مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو در بازاریابی و فروش در پایان گفت: امیدواریم با تدابیری که وزارت صمت، نمایندگان مجلس، ستاد تنظیم و تمام دستگاه‌های مرتبط و نظارتی اتخاذ کردند، تامین قطعات مورد نیاز خودروهای پرتیراژ به موقع انجام شود تا بتوانیم علاوه بر افزایش توان تولیدی خود، تعهدات معوقه خود به مشتریان را هر چه زودتر تمام کرده و بازار صنعت خودرو کشور که چرخ محرک رشد اقتصادی کشور محسوب می‌شود را به تعادل و ثبات برسانیم.
نظرات
 
 
 
ش ح 1397/11/8
باسلام , جناب سجاد حیدری , فکر نمیکنی این خبر یه کم قدیمیه ....
محمد 1397/11/8
یه پیشنهاد براتون دارم ، مردم هم راحت میشن ، برین به جهنم ، در لگن سازیتون رو تخته کنید جاش کشته ینجه انجام بدید به نظرم موفق تر هستین ، 40 ساله عرضه بومی سازی و تولید صفر تا صد ماشینی با تکنولوژی 40 سال پیش رو ندارین ، تو تموم این سالها فقط فکر چاپیدن و پر کزدن جیبهاتون بودید از پول زحمت کشیده مردم ، مطمئن باشید تقاص تک تکش رو پس میدید

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران