آخرین خبر از پرونده واردات غیر قانونی خودرو به کشور

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
مدتی می شود که پرونده واردات غیر قانونی خودرو در کشور باز است که در طی آن، شش هزار دستگاه خودرو به طور غیر قانونی وارد کشور شدند. با گذشت چند ماه از مفتوح بودن این پرونده و بازداشت شدن دو نفر از سازمان توسعه تجارت، سرپرست این سازمان اعلام می کند تا این لحظه هیچ حکمی برای این افراد صادر نشده و بنابراین مجرم بودن کسی به اثبات نرسیده است. با این حال، محمدرضا مودودی در گفتگو با خبرگزاری تسنیم، عنوان کرد که این پرونده همچنان باز است و رسیدگی به آن ادامه دارد.
واردات غیر قانونی خودرو ، در ماه های پایانی سال 96 به موضوعی خبرساز تبدیل شد. در آن دوران که واردات خودرو ممنوع بوده و سایت ثبت سفارش بسته شده بود، واردات خودروهای خارجی سر و صدای زیادی را به پا کرد، تا جایی که پای دستگاه های امنیتی و مجلس نیز به این موضوع باز شد. در گزارش کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس که به این موضوع پرداخته بود، آمده است: از تاریخ 28 تیر ماه 96 لغایت 9 دی ماه 96 ثبت سفارش متوقف و هرگز تمدید نگردیده است؛ لیکن تعداد 6481 دستگاه به طور غیر قانونی و بدون دخالت وزارت صمت ثبت گردیده و احتمال ثبت در سایر کالاها نیز وجود دارد. این موضوع در تاریخ 25 بهمن سال 96 به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع داده شد. حواشی ایجاد شده برای این پرونده، آن را به یکی از پیچیده ترین و خبرساز ترین پرونده های خودرویی کشور تبدیل کرده است. از سویی رئیس سازمان بازرسی کل کشور در این باره اعلام کرد که واردات خودروها به وسیله هک کردن سایت ثبت سفارش صورت گرفته است، اما از سوی دیگر سردار کمال هادیان فر رئیس پلیس فتای کشور، اعلام می کند طبق بررسی های صورت گرفته، هیچ گونه هک شدن سایت در این پرونده رخ نداده است.
نظرات
 
 
 
محمد 1397/11/8
خدایا خودت ریشه فساد و طمع و زیاده خواهی رو از این مملکت بزن!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران