دست پنهان مافیای خودروسازی کشور اجازه باز شدن واردات را نمی دهد!

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو: در فضایی که همه دنیا تلاش می‌کنند به هر شکل ممکنی ایجاد نارضایتی در کشور کنند، چرا ما کالای موجود در گمرک را که به طور کامل پولش پرداخت شده را معطل می‌کنیم؟
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: دست پنهان مافیای خودروسازی کشور بر دولت فشار وارد می‌کند تا نتواند واردات را آزاد کند.
«مهدی دادفر»، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری برنا در خصوص آخرین وضعیت ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک گفت: در فضایی که همه دنیا تلاش می‌کنند به هر شکل ممکنی ایجاد نارضایتی در کشور کنند، چرا ما کالای موجود در گمرک را که به طور کامل پولش پرداخت شده را معطل می‌کنیم؟
وی با بیان اینکه مصوبه هیات دولت ۴ ماه پس از صدور اعتبار دارد ولی تا به الان به گمرکات در خصوص ترخیص خودروها ابلاغیه‌ای فرستاده نشده است، افزود: تعطیلات زیادی پیش‌رو داریم و نباید با تعلل در کار سبب انباشت خودروها در گمرک شویم.
وی با بیان اینکه دولت باید مصوبه های اثربخش صادر کند، گفت: پیگیر موضوعات از طریق سازمان و ارگان‌های مربوطه هستیم تا این مشکل به زودی حل شود.
دادفر ادامه داد: شرایط واردکنندگان خودرو بسیار نامساعد است، تکلیف بَد بهتر از بلاتکلیفی است. فضا به سمت تعدیل نیروی انسانی و کمتر شدن فعالیت تجاری و بازرگانی پیش می‌رود.
وی بیان کرد: دست پنهان مافیای خودروسازی کشور بر دولت فشار وارد می‌کند تا نتواند واردات را آزاد کند و هم کالاها در گمرک انبار شوند تا بتواند از این فضا به نفع خود بیشترین بهره‌برداری را داشته باشد.
وی تصریح کرد: سهم واردات خودرو فقط ۵ درصد در بازار و فقط یک درصد از کل ارزش کالاهای وارداتی در سال ۹۷ بود.
وی گفت: زمانی که واردات خودرو آزاد بود مردم بدون هیچ معطلی می‌توانستند در کمترین زمان خودرو تهیه کنند و این یک امتیاز مثبت برای واردکنندگان بود. خودروسازان داخلی وقتی توان تحویل به موقع خودرو را نداشته و ندارند از شیوه‌هایی برای در دست گرفتن بازار خودرو و انحصار استفاده می‌کنند.
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو بیان کرد: خودروسازان دولت و مردم را به جایی می‌رسانند که هر امتیازی که می‌خواهند، بگیرند. نهادهای نظارتی و امنیتی باید نظارت ریزبینانه‌تری به این موضوع داشته باشند.
نظرات
 
 
 
علی 1397/11/8
با ریال که نمیشه خودرو وارد کرد باید دلار بدی.فعلا دلار نیست.
 • Aryan 1397/11/8
  پس چطور برای واردات قطعات بیکیفیت چینی دلارهست😏
 • شایان 1397/11/8
  دوست عزیز بحث دلار نیس. این مشکل با گشودن ال سی توسط افرادی که خارج ایران زندگی میکنن قابل حله. به طوری که ما صرفا ریال پرداخت کنیم و اون فرد با فروشنده دلار تسویه کنه. مافیا اجازه واردات نمیده
 • آرمان 1397/11/9
  آقاشایان اگه قراربود السی رو هرکی ازراه رسید بازکنه و شما ریال بدی و اونادلاربگیرن و ....پس تحریم ها کمر ملت ایران رو نمیشکوند عزیز جان.
علیرضا 1397/11/8
همه حرفا دروغه
اینا این صحبت هارو میکنن تا گندکاریاشونو پشت حرفشون پنهان کنن
یکی به اینا باید بفهمونه مردم دنبال حرف قشنگ نیستن دونبال عمل به کارن
همونجوری که اونا مافیا شدن و خرابکاری میکنن بدون مجوز شما چرا تیم نمیشید تا کار درست انجام بدید بدون مجوز؟
مگه برای رضای خدا و مردم پست دولتی قبول نکردید؟پس برای مردم کار کنین هر کاری که به نفع مردم هستش.
رضا 1397/11/8
مافیای شکر و موز و ارز و خودروسازی و....لفا بفرمایی چه کسی
مسئول چنین وضعیتی است و کی قرار است به نفع مردم جلوی
فعالیت غیرقانونی انها گرفته شود!!؟
احمد 1397/11/8
نهادهای نظارتی و امنیتی را صلوات!!!
 • حسن 1397/11/9
  خود همین نهادها پشت این مسائل هستن و دارن سود میکنن
آرمان 1397/11/8
ظاهرا زور مافیای مثلا خودروساز داخلی از زور مافیای واردات بیشتره و دولت هم این وسط داره حال میکنه با ملت بدبخت. عزیز جان شرکت های مثلا تولید داخل دولتی ان و اگرهم خصوصی مال آقاهاو آقازاده هاست. وارداتی ها هم که مال آقازاده های رده دوم هست. پس حال کنیدباهم میل کنید و دعوا نکنین. ماشاله توسفره این مملکت پول زیاده، واسه همتون هست، تنها چیزی هم که اصلا اهمیتی نداره جان ومال این ملت ساده ایرانیه.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران