نسل آینده محصولات مرسدس بنز غیرقابل تصادف می شوند

عکس نویسنده
آراد فلاح
نویسنده
شرکت مرسدس بنز برای سال آینده نسخه جدیدی از فناوری امنیت خودروی ESF را به صورت عمومی رونمایی خواهد کرد و همچنین این شرکت در این باره اذعان میکند که این فناوری جدید میتواند سبب ساخت خودروهایی غیر قابل تصادف شود.
طبق گزارش نشریه Australia Motoring یکی از مدیران این شرکت،Ola Kalenius، اطلاعاتی بیشتری را در این رابطه در اختیار خبرنگاران گذاشته است :
"دست آورد های جدیدی همچون فناوری خودروهای بدون سرنشین و تقویت آن میتواند به مقدار بسیار زیادی تصادفات جاده‌ای را کاهش دهد چرا که تصادفات عمدتا به علت خطاهای انسانی صورت میگیرند." همچنین او بیان کرد که فناوری ESF شرکت بنز به زودی به مرحله استفاده در خودروها خواهد رسید.
آقای Kalenius در میان صحبت های خود اشاره کرد که تقویت شدن هوش مصنوعی و ارسال اطلاعات از جانب همه خودروها به یک سرویس مشترک و استفاده سیستم های هوشمند خودروها از این اطلاعات میتواند تصادفات را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد و اما اگر گاهی اشتباهی رخ داد فناوری Cutting-edge این شرکت تلفات تصادف را به مقدار زیادی کاهش میدهد و از وارد شدن جراحت های جدی به سرنشینان خودرو جلوگیری میکند.
براساس اطلاعات اینطور به نظر می‌آید که در اواسط سال میلادی جاری شرکت خودروسازی بنز در نماشیگاه خودرو فرانکفورت از پیشرفت های فناوری امنیت خودروهای خود رونمایی کند.
آخرین باری که مرسدس از فناوری ESF خود رونمایی کرد برمیگردد به سال 2009 و پس از آن فناوری یاد شده در خودروی هیبریدی مرسدس S400 مورد استفاده قرار گرفت. همچنین در راستای ایمن سازی بیشتر این خودرو از فلزهای قطور در ساختار بدنه و امکان تغییر مکان صندلی های خودرو به سمت مرکز کابین برای ایجاد فضای بیشتر در حین تصادف استفاده شده است.
نظرات
 
 
 
پارس tu5 1397/11/13
به زودی بر روی پراید نصب خواهد شد:-)
فرزاد 1397/11/14
اونا دارن به کجا میرن ، ما داریم به کجا میریم هنوز داریم پراید و پژو 25 سال قبل کشورای دیگرو مونتاژ میکنیم اونم تولید نه مونتاژزززززززززز...جون ادمام که بی ارزش ترین چیز تو این مملکت ، اونا دنبال کم کردن تلفات انسانیشون هستن چون براشون پول در درجه های بعدی ارزش داره اما تو اینجا پرایدی که 5 ملیون به زور میرزه شده 40 ملیون پژوی اشغال سوار میشیم کلیم ذوق میکنیم بهمون میدن 70 ملیون با کلی منت اخرم میگن برین خدارم شکر کنید همینم هس میتونس بدتر از اینا باشه چیزیم که اصلا ارزشی نداره جون این مردم بدبخت
تامیل نادو 1397/11/14
اونی که روی پراید نصب می شه سیستم wc هست یا نهایتش سیستم Aftabelagand

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران