رویای بزرگ جامعه اتومبیل رانی محقق شد؛ شروط واردات خودرو و موتورسیکلت ورزشی به کشور

عکس نویسنده
آراد فلاح
نویسنده
به تازگی مصوبه هیات وزیران درباره ورود خودرو و موتورسیکلت ورزشی به مناطق آزاد و ویژه توسط جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری ابلاغ شده است. طبق این مصوبه، ورود خودرو و موتورسیکلت ورزشی فقط جهت استفاده در محدوده پیست مسابقات مجاز است. همچنین ورود تجهیزات و دستگاه‌های ورزشی مربوط با این ورزش‌ها به منظور استفاده در محدوده اقتصادی زرندیه و مناطق آزاد و صنعتی دارای پروژه مشابه با رعایت قوانین مجاز اعلام شد.
همچنین کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارت صمت، سازمان برنامه و بودجه، گمرک، دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی و ویژه اقتصادی و سازمان میراث فرهنگی تشکیل شود تا مصادیق و تعداد خودروها، موتورسیکلت‌ها، تجهیزات و دستگاه مربوط تعیین شود. این مجوز می تواند به معنای ورود شماری از خودروهای اسپرت و توانمند به منظور استفاده در پیست های اتومبیل رانی به کشور باشد. امری که اهالی اتومبیل رانی و موتورسواری سال ها در پی تحقق آن بودند. حالا باید منتظر ماند و دید که در نهایت آیا تعرفه گمرکی یا مشخصات خاصی برای این قبیل خودروهای در نظر گرفته خواهد شد یا ورود هر تعداد اتومبیل ویژه مسابقات به کشور امکان پذیر می شود؟
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران