تولید خودرو در 10 ماه نخست امسال "یک سوم" کاهش یافت

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
وزیر صنعت، معدن و تجارت هفته‌های گذشته عنوان کرد که تولید خودرو افزایش پیدا کرده است، اما پیش از این آمار آذرماه امسال نشان داد که تولید خودرو نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته به کاهش داشته است و حالا با بدست آمدن آمار 10 ماهه نخست سال 97، می توان کاهش تولید 35 درصدی اتومبیل نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته را تایید کرد.
باتوجه به آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، آمار تولید اتومبیل در کشور از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه 97 به عدد 812 هزار و 979 دستگاه خواهد رسید و این آمار نشان می دهد که تولید اتومبیل نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته که به میزان 1 میلیون و 257 هزار و 676 دستگاه می رسد، حدود 35.4 درصد کاهش را تجربه کرده است. در دی ماه امسال هم میزان تولید وسیله نقلیه در کشور به طور کامل 50 هزار و 972 دستگاه ذکر شده است.
در ریز آمار آمده است که میزان تولید خودروهای سواری معادل 758 هزار و 128 دستگاه بوده و با کاهش تولید35.7 درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است. میزان تولید خودروهای وانت نیز امسال با کاهش 32.3 درصدی همراه بوده است تا در 10 ماه نخست سال جاری به آمار تولید تنها 42 هزار و 210 دستگاه برسیم.
میزان تولید اتوبوس 540 دستگاه ذکر شده است و آمار تولید وسایل نقلیه سنگین وزن از جمله کامیون‌های کشنده، کامیون و همچنین کامیونت به صورت یک مجموعه به میزان 9 هزار و 354 دستگاه اعلام شده است که برای تولید اتوبوس کاهش تولید 63.4 درصدی و برای تولید وسایل نقلیه سنگین وزن تجاری شاهد کاهش تولید 28.4 درصدی هستیم.
البته همه وسایل نقلیه با کاهش تولید همراه نبوده اند و در این میان خودروهای ون آمار تولید 1207 دستگاه و همچنین خودروهای "مینی بوس" و "میدل باس" آمار تولید 1540 دستگاه را به نام خود ثبت کرده اند که به ترتیب رشد 82.9 درصدی و 62.1 درصدی به همراه داشته است.
نظرات
 
 
 
محمد 1397/11/21
انشااله که به صفر میرسه تا همه راحت بشن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران