افزایش ناگهانی تولید پژو 2008 در ماه گذشته

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
پژو 2008 خودروی پسا برجامی شناخته شده ای است که پس از حواشی زیاد در مورد تیپ خودرو، قیمت و آپشن ها، به بازار راه پیدا کرد، و پس از مدت ها تاخیر و جنجال بر سر قیمت گذاری، به دست مشتریان رسید. اما در حالی که انتظار می رفت این خودرو پسا برجامی فرانسوی بتواند کراس اوورهای چینی که بازار خودرو ایران را قبضه کرده اند، به حاشیه براند، به دلیل بازگشت تحریم های خودرویی، تعلیق فعالیت پژو در ایران و افزایش نرخ ارزهای بین المللی، دچار افزایش قیمت شدیدی در بازار شد و ممکن است در آینده مالکان این خودرو، با مشکل کمبود قطعات یدکی مواجه شوند.
پس از چندین ماه که به دلیل مشکلات ایجاد شده در زمینه تخصیص ارز و واردات قطعات مورد نیاز برای مونتاژ، تولید پژو 2008 با مشکل مواجه شده بود، تولید این خودرو روند نسبتا خوبی به خود گرفته و امیدواریم با ادامه این روند، تمامی تعهدات ایران خودرو به مشتریان تحویل داده شوند تا علاوه بر اینکه خریداران به خودروهای خود می رسند، قیمت این محصول نیز در بازار کاهش یابد. مطابق آمار منتشر شده از سوی دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت، که به مقایسه تولید خودروهای داخلی در مدت مشابه سال های 96 و 97 پرداخته است، 685 دستگاه پژو 2008 در دی ماه 1397 در شرکت ایکاپ تولید شده که نسبت به دی ماه 1396 با تولید 45 دستگاه، 1422.2% رشد را نشان می دهد. تعداد پژو 2008 های تولید شده از ابتدای امسال تا دی ماه نیز بالغ بر 6177 دستگاه می شوند که نسبت به مدت مشابه ده ماهه سال 1396، با تولید تجمعی 894 دستگاه، 590.9% رشد داشته است. قیمت پژو 2008 هم اکنون در بازار، رقمی بین 215 الی 255 میلیون تومان است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران