توضیحات گمرک در مورد لغو ممنوعیت واردات ماشین آلات کارکرده

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
به گزارش خبرگزاری اقتصاد نیوز، بر اساس مصوبه دولت در سال 95، ورود 1300 قلم کالا به کشور ممنوع شده بود که تاثیر منفی قابل توجهی بر بازار داخلی گذاشت. حال به نقل از گمرک، این ممنوعیت واردات در مدت زمان کوتاهی لغو خواهد شد. یکی از ممنوعیت هایی که اخیرا لغو شده است، مربوط به ورود ماشین آلات دست دوم می باشد. بر اساس بخشنامه دفتر مقررات صادرات و واردات گمرک، کالاهای سرمایه ای و صنعتی به غیر از ماشین آلات خودرویی خاص، می توانند از این پس وارد کشور شوند.
علی معقولی، مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد این بخشنامه در تاریخ سوم بهمن 1397 به تمامی گمرکات کشور اعلام شده و صرفا شامل موارد اعلام شده است و به هیچ عنوان شامل تمام کالاها نمی شود. چندی پیش نیز گمرک جمهوری اسلامی ایران، ثبت سفارش برخی اقلام کالایی که مشمول بند 3 ماده 42 آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات می شدند را معاف اعلام کرده بود. بر اساس این قانون، واردات کالاهای مستعمل و دست دوم ممنوع بوده و واردات این کالا، باید حتما همراه با دریافت استاندارد اجباری باشد.

بخشنامه گمرک

بخشنامه گمرک

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران