انگلیس مجوز آزمایش آزادانه خودروهای بدون راننده را صادر کرد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
در سال آتی میلادی، خودروهای بدون راننده یا خودروهای خودران می توانند بدون هیچ محدودیت قانونی، در جاده های انگلستان تردد کند. طبق قانون فعلی، هر وسیله نقلیه مستقلی که در جاده های عمومی انگلستان حرکت میکند، باید توسط یک راننده انسانی که درون خودرو قرار دارد یا به وسیله کنترل از راه دور آن را تحت کنترل دارد، هدایت شود. حال این قوانین در حال بروزرسانی هستند و سازمان حمایت و توسعه از وسایل نقلیه خودران یا CCAV که از سال 2015 در حال آزمایش خودروهای خودران در جاده های انگلستان بوده، مشوق اصلی این تغییر قانون است. این سازمان توانسته اخیرا آزمایش هایی موفقیت آمیز را به پایان برساند که در آن یک وسیله نقلیه، بدون نیاز به راننده یا کنترل از راه دور، توانسته مسیری در جاده را طی کند.
این آزمایش ها با حمایت دولت انگلستان انجام می گیرند و چنین آزمایشاتی، که ناقض قوانین حمل و نقل انگلستان تلقی می شوند، نیاز به دریافت مجوزهای لازم از اداره حمل و نقل و همکاری نهادهای مالی برای دریافت تسهیلات لازم دارند. CCAV می گوید که تصویب قانون جدید برای تردد خودروهای خودران در جاده های انگلستان، به این کشور کمک می کند تا به عنوان یک پیشرو و رهبر در این زمینه در سطح جهان مطرح شود. تخصیص بودجه برای برقراری آزمون های بررسی خودروهای خودران، از پاییز 2017 به عنوان ردیفی از بودجه دولت انگلستان لحاظ شده و آنطور که در پیش بینی های دولتی ذکر شده، این رقم تا سال 2035 به 52 میلیارد پوند خواهد رسید. ریچارد هارینگتون، وزیر خودرو دولت انگلستان، در این باره می گوید: قانون تردد در جاده ها نیاز به بررسی های زیادی دارد و باید در مورد جزییات قانون جدید، از جمله نحوه ارتباط خودروسازی ها با مردم و سازمان های مربوطه و نحوه انتشار نتایج تست ها تصمیم گیری شود. ما باید تا سال 2021 که سال ورود رسمی خودروهای خودران به جاده هاست، اطمینان حاصل کنیم که این تصمیم کاملا درست و بدون ایراد بوده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران