خودروهای سنگین روسی GAZ در راه ایران

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
به گزارش خبرگزاری فارس، ماکسیم اورشکین، وزیر اقتصاد روسیه اعلام کرد: قرار است خودروهای سنگین GAZ که در خط تولید این شرکت واقع در آذربایجان تولید می شوند، به کشورهای همسایه نظیر ایران صادر شوند. به تازگی شرکت روسی گاز، خط تولید این خودروها را در جمهوری آذربایجان راه اندازی کرده و بازارهای هدف برای محصولات این شرکت، کشورهای ایران، ترکیه و گرجستان هستند.
واحد تولیدی خودروهای گاز روسیه در منطقه حاجی قبول آذربایجان قرار دارد و به طور مستقیم، هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است. این خط مونتاژ بسیاری از قطعات مورد نیاز برای ساخت را از شرکت اصلی در روسیه دریافت می کند که به سهم خود، موجب افزایش کسب و کار شرکت اصلی نیز خواهد شد. این پروژه یکی از چندین پروژه اقتصادی مشترک مابین آذربایجان و روسیه است. برای راه اندازی این خط تولید جدید، 100 میلیون منات آذربایجان سرمایه گذاری صورت گرفته است.
شرکت خودروسازی گاز یا کارخانه خودروسازی گورکی از سال 1929 و در جریان همکاری خودروسازی فورد و دولت اتحاد جماهیر شوروی ایجاد شد. دفتر مرکزی این شرکت در شهر نیژنی نووگورود روسیه قرار دارد و تولیدات آن شامل خودروهای سنگین، خودروهای سبک، خودروهای نظامی و خودروهای تجاری می شوند.
نظرات
 
 
 
اشکان 1397/11/22
این که از بنز مایلر 1921 هم بالاتره قشنگ میشه قاتل جدید جاده ها از روی ماشینا رو میشه
الان کامیونای جدید که استاندارد روز هستن ارتفاع سپرشون از سطح زمین زیاد نیست که ماشین نره زیرشون
  • Amiri 1397/11/23
    الان به نظر شما این کامیون بروز روسی بهتره یا کامیون های از رده خارج و یا چینی که امروز تو مملکت مونتاژ میشن؟؟ دیگه باید قبول کرد که تو ایران زندگی میکنیم و نباید انتظار داشت که بهترین های دنیا رو جاده ها ببینیم و یا سوار شیم ...
  • اشکان 1397/11/24
    فقط آخه بحث این نیست بحث جون مردمم هست حداقل یه جوری باید باشه ماشین زیرش نره. ولوو اسکانیا رنو اینهمه کامیون خوب میاوردن
محمدرضا 1397/11/22
واقعاً که ... یعنی کی میخوایم بفهمیم این روس ها هیچ ارزشی برای ما قایل نیستن؟
خودروی که آذربایجان تولید میشه رو تازه صادر میکنن به ایران
مثل چینی ها
واقعا رو سفیدمون کرد مسئولان عشق روسیه
  • Amin 1397/11/23
    روسیه و چین هرچی که باشن بهتر از اروپا و آمریکا هستن
Genius 1397/11/23
کاترپیلار امریکا میومد قدیما نماد وابستگی و استیلای امپریالیست بود اما الآن که گاز و ماز روسی قراره جاده های ایران رو تسخیر کنند نشان دهنده اوج اقتدار و استقلال و خودکفائی مملکته حتما!!!!
saoshiant 1397/11/23
با سلام، این سری کامیون ها نسل قدیمیش تو ایران به ویژه مناطق شمالی هنوز وجود داره و با اینکه 50-60سال کار کرده هنوز داره کار میکنه، سری های مختلفش وجود داره و الان که اینو دیدم مثل فیس لیفت همون نسخه قدیمی هستش، امیدوارم اگر وارد بشه مثل نسخه قدیمیش کار کنه و یک چیز دیگه که اینا تو تصادف له می کنند و خیلی زود سوار ماشین میشن ...

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران