سایت ثبت سفارش واردات خودرو باز شد

فارس: مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت گفت: سایت ثبت سفارش واردات خودرو براساس مصوبه هیات وزیران برای ترخیص خودروهای در گمرک مانده باز شده است.
سید مهدی نیازی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس گفت: براساس مصوبه هیات وزیران برای ترخیص خودروهای در گمرک مانده سایت ثبت سفارش واردات خودرو مدتی است که باز شده است.
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات با تاکید بر اینکه از طریق سایت ثبت سفارش واردات خودرو امکان ثبت سفارش فقط برای خودروهای در گمرک مانده فراهم شده است، افزود: براساس مصوبه هیات وزیران خودروهایی که تا تاریخ 1397.5.16 دارای قبض انبار هستند، می‌توانند ثبت سفارش شوند و این امکان برای خودروهایی که بعد از این تاریخ دارای قبض انبار هستند، فراهم نیست.
وی همچنین تاکید کرد: سایت ثبت سفارش برای واردات خودروهای جدید نیست.
نیازی بیان داشت: براساس مصوبه هیات وزیران که به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شد خودروهایی که تا تاریخ 97.10.16 دارای قبض انبار گمرک بودند می‌توانستند با ثبت سفارش از گمرکات ترخیص شوند، اما بعد از مدتی تاریخ مذکور به 97.05.16 اصلاح شد و امکان ترخیص فقط برای خودروهایی فراهم شد که دارای تاریخ قبض انبار قبل از 16 مرداد 97 باشند.
وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه گفته می‌شود، امکان جعل قبض انبار وجود دارد، آیا نظارت‌های لازم صورت می‌گیرد تا فقط خودروهای مانده در گمرکات که دارای شرایط مذکور هستند ثبت سفارش شوند و خودرویی اضافه‌تر از گمرکات ترخیص نشود، گفت: مسئولیت بررسی اصالت و تایید قبض انبار خودروها با گمرک جمهوری اسلامی ایران است و در دستورالعمل 20 ماده‌ای وزیر صنعت که درباره نحوه ثبت سفارش و ترخیص خودروهای در گمرک مانده ابلاغ شد، تمام این موارد به صراحت ابلاغ شده است.
نیازی بیان داشت: بر مبنای بند 7 دستورالعمل هیات وزیران، وزیر صنعت موظف شد تا ضوابط ورود و ترخیص خودروهای موضوع تصویب‌نامه و دستورالعمل اجرایی آن را در چهارچوب قوانین مربوط ابلاغ کند که پیرو آن وزیر صنعت یک دستورالعمل 20 ماده‌ای ابلاغ کرد و در آن دستورالعمل تمام وظایف سازمان‌های مربوطه ذکر شده است.
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزرات صنعت بیان داشت: در دستورالعمل مذکور ذکر شده که سازمان حمایت، معاونت امور صنایع وزارت صمت، گمرک جمهوری اسلامی ایران و بانک مرکزی چه نقشی دارند و چگونه نظارت داشته باشند.
وی افزود: اطلاعات موجود در مورد خودروهای در گمرک مانده در اختیار گمرک جمهوری اسلامی ایران است و بنابراین گمرک برای ثبت سفارش می‌تواند اطلاعات موجود را بررسی کند تا فقط خودروهای موجود در گمرک که دارای قبض انبار به تاریخ ذکر شده هستند ثبت سفارش شود و خودروی دیگر ثبت سفارش نشود.
نیازی بیان داشت: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته برای نظارت بعید می‌دانم که خودرویی به غیر از خودروهای موجود در گمرکات امکان ثبت سفارش یابد، زیرا گمرک و سازمان بنادر برای تمام خودروها موجود قبض انبار صادر کرده‌اند و حتی بعد از اصلاحیه تاریخ قبض انبار برآورد شد که 50 درصد از خودروهای موجود در گمرکات یعنی خودروهای که دارای قبض انبار بعد از تاریخ 16 مرداد 97 هستند، نمی‌توانند ثبت سفارش شوند.
نظرات
 
 
 
tandis 1397/11/24
حالا چه مدل ماشين هايي هستند؟
مهدی 1397/11/24
یه مشت دزد دور هم جمع شدن، بابت هر کاری از همدیگه باج می گیرن ود در نهایت تمام هزینه ها رو مصرف کننده می ده، البته چشم مصرف کننده کور که نمی تونه دست از خرید بکشه تادزدان ماشین ها رو ترشی بندازن
علي 1397/11/24
سلام ما از شركت ايرتويا
سال پيش خودرو ثبت نام كرديم
اما هنوز تحويل ندادن به ماهم تعلق ميگيره ؟
بهنام 1397/11/25
یه طوری نوشتید " سایت ثبت سفارش خودرو باز شد" که آدم فکر میکنه تعرفه و عوارض صفر شده و سایت برای تمام خودروهای جهان باز شده؟ بابا بیخیال. برای یه سری دزد که بدون ثبت سفارش با دلار 1000 تومنی هزاران ماشین رو آوردن توی گمرک یه آنتراک باز کردن که به لفت و لیسشون بپردازن. چه کشکی؟ چه دوغی ؟ دلتون خوشه با این تیتر زدنتون!!!
سلمان 1397/11/25
کل متن فقط اونجاش که پاراگراف آخر، وی بیان داشت: بعید میدانم... ((:
Sezar 1397/11/26
این چه بازشدنی هست من پارسال واسه مشتریم ماشین اوردم که ده روزه بهش تحویل بدم موقع ترخیص درب خروج جلوشون رو گرفتن بخاطر یه سیاست جدیدشون که واسه خودشون خوبه فقط الان یکساله من هرچی دارم باید فقط پول انبارداری و مابه التفاوت گمرک بدم تازه خسارت مشتریمو باید کلیه هامو و قلبمو بفروشم بدم تا تازه بتونم ترخیص کنم اینا رو.اخه چرا اینجوری هست این دولت چرا یک درصد به فکر مردم نیستن تا کی این روال قراره ادامه داشته باشه ناسلامتی بهش میگن حکومت اسلامی .اخه چه اسلامی با مردمش اینجوری میکنه بسه بقران جان عزیزاتون بسه دیگه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران