توقف کامل طرح نوسازی ناوگان خودروهای فرسوده

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
طرح از رده خارج کردن خودروهای فرسوده از سال گذشته با مشکلات و توقف های زیادی همراه بوده است، اما با اعلام ممنوعیت واردات خودرو در تیرماه امسال، طرح جایگزینی خودروهای فرسوده نیز کاملا متوقف شده تا شاهد از کار افتادن چرخه جایگزینی خودروهای فرسوده و نوسازی ناوگان وسایل نقلیه باشیم.
به گزارش خودروبانک و به نقل از اخبار خودرو، باوجود صدور مجوز ترخیص خودروهای دپو شده در گمرکات کشور، اما راهکار جایگزینی برای ادامه‌ طرح خارج کردن خودروهای فرسوده از رده اعلام نشده است و حالا بعد از ترخیص این تعداد خودرو، مکانیزم از رده خارج‌ کردن خودروهای فرسوده دوباره به طور کلی متوقف خواهد شد. این درحالیست که پیش از این با واردات هر خودرو حداقل چهار خودرو فرسوده از رده خارج شده و طرح نوسازی ناوگان فرسوده انجام می شد، اما در حال حاضر موضوع از رده خارج کردن خودروهای فرسوده با مشکلات زیادی همراه شده است و باید منتظر ماند و دید که وزارت صنعت، معدن و تجارت اگر به آلودگی هوا و مصرف بالای سوخت توسط خودروهای فرسوده اهمیت می‌دهند، چه راهکار جایگزینی برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده به تعداد مشابه سال ١٣٩٥‌ ارائه خواهند کرد.
نظرات
 
 
 
Alireza 1397/12/2
تحریم ها را به فرصت تبدیل میکنیم🤔🤔

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران