قایق فیبرکربنی مرسدس AMG به آب انداخته شد؛ طوفان بنز در زمین و دریا

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
حدود 2 سال پیش کمپانی خودروسازی مرسدس بنز با همکاری Cigarette Racing، یک قایق تندرو با الگوبرداری از خودروی سوپر اسپرت AMG GT R رونمایی کرد و سال گذشته نیز این خودروساز آلمانی پای خود را فراتر گذاشته و برمبنای هایپرکار کانسپت " Project One" یک قایق تندرو معرفی کرد. حال امسال هم مرسدس AMG با همکاری شرکت Cigarette Racing یک قایق جدید تندرو معرفی کرده است، اما اینباربا الگوبرداری از خودروی اسپرت چهاردرب مرسدس AMG که ویژگی منحصربه فرد آن می تواند استفاده کامل از فیبرکربن برای طراحی و ساخت بدنه این قایق باشد.
جالب است بدانید که برای 11 سال، کمپانی خودروسازی مرسدس بنز و بخش پرفورمنس AMG با شرکت "Cigarette Racing" همکاری کرده و پروژه‌های زمینی خود را به آب منتقل می‌کند که آخرین پروژه آن به طراحی و ساخت یک قایق تندرو برمبنای هایپرکار " Project One" برمی‌گردد، اما حالا خودروی اسپرت چهاردرب این خودروساز آلمانی مبنا قرار گرفته و با الگوبرداری از آن، یک قایق تندرو تحت عنوان Cigarette Racing 41’ AMG Carbon Edition معرفی شده است که می‌توانید جزییات آن را در تصاویر شاهد باشید.

Cigarette Racing 41’ AMG Carbon Edition

Cigarette Racing 41’ AMG Carbon Edition


با تایید مرسدس بنز، برای ساخت این قایق به صورت گسترده از مواد فیبرکربنی استفاده شده است و همین مورد باعث شده تا وزن کلی آن نسبت به سایر قایق‌های موجود با مواد مرسوم در قایق سازی، حدود 500 پوند معادل 227 کیلوگرم سبک‌تر باشد که قطعا در سرعت گیری و مانوردهی تاثیرگذار خواهد بود. علاوه بر این، برای تامین نیروی حرکتی این قایق از دو پیشرانه مخصوص مسابقات با حداکثر قدرت سرسام‌آور 3100 اسب بخاری برای رسیدن به سقف سرعت 225 کیلومتر بر ساعت استفاده شده است که با کلیدهای مخصوص، می‌توان نیروی 3100 اسب بخاری را بر روی 1600 اسب بخار محدود کرد تا برای استفاده‌های شخصی راحت‌تر باشد و سقف سرعت به محدوده 133 کیلومتر کاهش پیدا خواهد کرد که باز هم سرعتی بسیار بالا بر روی سطح آب خواهد بود، ولی باید توجه داشت که ظرفیت حمل 20 نفر درحالت کروز، به تعداد 8 نفر در حالت سرعت بالا کاهش پیدا خواهد کرد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران