خرید و فروش خودروهای گذر موقت غیرقانونی است

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
سرهنگ سعید روحی معاون فنی مهندسی و خدمات ترافیک پلیس راهور اظهار داشت: در برخی از سایت‌های خرید و فروش خودرو آگهی فروش خودروهای پلاک گذر موقت درج شده است که باید گفت این خودروها قابلیت نقل و انتقال مالکیت و واگذاری موقت را ندارند و کسانی که اقدام به خرید این خودروها می‌کنند مالباخته خواهند بود.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصر خودرو، وی ادامه داد: خودروهای گذر موقت فقط طبق شرایط درج شده در اسناد و پلاک خود حق تردد دارند. سرهنگ روحی درباره مهلت تردد خودروهای گذر موقت در سرزمین اصلی بیان داشت: خودروهای مناطق آزاد می‌توانند حداکثر تا یکماهه و خودروهایی که از کشورهای دیگر وارد می‌شوند با توجه به کشور مبدا بین ۳ تا ۶ ماه می‌توانند در سرزمین اصلی تردد کنند.
وی در ادامه درباره شرایط رانندگی با خودروهای گذر موقت، گفت: نام راننده خودروهای گذر موقت در اسنادی که از طرف پلیس راهور صادر می‌شود درج شده و اشخاص دیگر نمی‌توانند با این خودروها رانندگی کنند.
معاون فنی مهندسی و خدمات ترافیک پلیس راهور در پایان تصریح کرد: تمدید پروانه ورود موقت از سوی گمرک، مجوزی برای رانندگی با خودروهای گذر موقت محسوب نمی‌شود و تا اخذ پلاک از سوی پلیس راهور تردد آنها ممنوع است. همچنین در صورت تردد پس از پایان اعتبار، به عنوان خودروی قاچاق توقیف و طبق ضوابط و قوانین خودروی قاچاق با آن برخورد خواهد شد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران