درآمد طرح زوج و فرد چگونه مصرف می شود؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
میثم بصیرت سرپرست مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران اظهار داشت: تغییرات در جزئیات طرح زوج و فرد در دوره‌های بحرانی مانند مُسکن عمل می‌کند و ما تا ابد از این مُسکن استفاده نمی‌کنیم.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصر خودرو، وی ادامه داد: برای حل بحران حمل و نقل و آلودگی هوا باید با پیدا کردن دارو، آن را درمان کنیم. همچنین طرح زوج و فرد نیاز به بازنگری دارد و تجربه جهانی نیز این موضوع را ثابت کرده است که برای حل معظلات باید راه‌های جدید را امتحان کرد. وی در ادامه افزود: شهرداری برای کاهش ورود خودروهای شخصی به محدوده زوج و فرد باید توانمند شود و مسیرهای دیگری را برای موج‌های حمل و نقل فراهم کند.
میثم بصیرت هدف از اجرای طرح زوج و فرد را فراهم کردن رفاه برا شهروندان عنوان کرد و گفت: هدف ما از اجرای این طرح درآمدزایی نیست و ما به دنبال رفاه شهروندان هستیم و تمام درآمد حاصل از این طرح به صندوق خاص توسعه حمل و نقل عمومی به منظور کاهش آلودگی هوا واریز خواهد شد. همچنین ما باید زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی را توسعه دهیم و به همین منظور تا پایان سال خط 6 و 7 مترو افتتاح خواهد شد.
سرپرست مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران در پایان تصریح کرد: اصلی‌ترین دستاورد ما درمحدوده زوج و فرد کاهش آلودگی هوا است. در حال حاضر در ساعات پایانی محدوده طرح زوج و فرد ازدحام بالایی رخ می دهد که با اجرای این سیاست یکپارچه، ترافیک کاهش و حمل و نقل عمومی توسعه خواهد یافت.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران