1.2 میلیارد تومان برای مینی کلاسیک؛ نتیجه عجیب فراگیر شدن خودروهای برقی

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
بعد ازاینکه خودروی مینی به صورت برقی توسط بی‌ام‌و در سال 2018 و در نمایشگاه اتومبیل نیویورک معرفی شد، حال خبرهایی از تولید انبوه آن به گوش می‌رسد. به گزارش خودروبانک و به نقل از عصر خودرو، شرکت سوئیند یکی از شرکت‌های انگلیسی فعال است که خودروی مینی را برقی کرده و اولین نمونه آن را با نام Classic mini E برای علاقمندان به نمایش گذاشته است.
قرار بر این است که در مرحله اول 100 دستگاه از این خودرو تولید شود که فرمان برخی از آنها در سمت چپ و برخی در سمت راست قرار خواهد گرفت. خودروی مینی اولین بار در سال 1959 تولید شد و از نمونه خودروهای خاطره انگیز در جهان بشمار می‌رود. شرکت سوئیند امیدوار است که از خودروی برقی مینی نیز مانند نمونه قدیمی آن استقبال شود.
از ویژگی‌های این خودرو موتور 80 کیلووات ساعتی با باتری لیتیومی 24 کیلووات ساعت است. این خودرو با هر یکبار شارژ می‌تواند حداکثر مسیر 200 کیلومتری را طی کند. همچنین شتاب صفر تا صد این خودرو 9.2 ثانیه بوده و حداکثر سرعت این خودرو 130 کیلومتر در ساعت است. قیمت این خودرو حدود 100 هزار دلار اعلام شده است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران