مدارک مورد نیاز برای شماره گذارای خودروهای گذرموقت

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
سرهنگ علی محمدی، رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا از شرایط شماره گذاری خودرو‌های گذر موقت صحبت کرد و در این خصوص افزود که شرایط شماره گذاری خودرو‌های گذر موقت برابر دستورالعمل صادر شده، نیاز به ارائه معرفی نامه از گمرک ترخیص کننده با مهر برجسته، ارائه پروانه سبز گمرکی یا کارنه دوپاساژ و همچنین ارائه مدرک احراز هویت مالکان خواهد داشت که در این خصوص می توان به مواردی همچون گذرنامه یا اقامت کشور مبدأ، گواهینامه رانندگی مجاز و معتبر برای اتباع خارجی و همچنین روادید معتبر جهت شماره گذاری خودرو‌های گذر موقت اشاره داشت.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصرخودرو، مالکان وسایل نقلیه گذرموقت در سطح کشور می‌بایست به نزدیک‌ترین واحد شماره گذاری نزدیک به گمرک ترخیص کننده مراجعه کرده و مدارک لازم را به همراه خودرو جهت بازدید ارائه دهند. علاوه بر این، بیمه نامه شخص ثالث معتبر تا زمان انقضای مجوز تردد در کشور به عنوان یکی دیگر از موارد لازم جهت شماره گذاری وسایل نقلیه گذرموقت خواهد بود. آخرین مورد هم پرداخت وجه پلاک برابر تعرفه مصوب معادل 100 هزار تومان و همچنین فیش هزینه حق معتبر به مبلغ 20 هزار تومان خواهد بود که لازم است مالکان وسایل نقلیه گذرموقت برای دریافت پلاک انجام دهند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران