افزایش قیمت CNG از ابتدای خرداد ۹۸

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
براساس مصوبه‌ جدید هیئت دولت، قیمت سوخت CNG از ۱ خرداد ۹۸ با افزایشی ۱۰درصدی از ۴۱۴۰ ریال به ۴۵۳۲ ریال برای هر مترمکعب افزایش می‌یابد. این کار به منظور هوشمندسازی جایگاه‌های عرضه سوخت CNG، تأمین منابع مالی اجرای الزامات ایمنی و کمک به تعویض مخازن وسایل نقلیه با این سوخت صورت می‌گیرد.
هیئت دولت در جلسه‌ هفته‌ گذشته‌ خود به وزارت نفت دستور داد با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ساماندهی و تأمین ایمنی تردد خودروهای دوگانه‌سوز، نسبت به هوشمندسازی جایگاه‌های عرضه سوخت گاز طبیعی و ایجاد بستر لازم جهت اتصال سامانه هوشمند جایگاه‌های سوخت به سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران (سیمفا) اقدام کند. بر این اساس از تاریخ اول دی سال ۱۳۹۸ امکان سوخت‌گیری در جایگاه‌های سوخت گاز طبیعی فقط برای خودروهای دوگانه‌سوزی که در کارت شناسایی آن‌ها عبارت "دوگانه‌سوز" یا "دوگانه‌سوز تبدیلی" درج شده و دارای گواهی معاینه فنی معتبر هستند فراهم خواهد بود.
همچنین این مصوبه پلیس راهنمایی و رانندگی را موظف می‌کند براساس دریافت گواهی تبدیل سامانه سوخت‌رسانی خودرو که توسط مراکز خدمات فنی مورد تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر شده نسبت به اصلاح و تعویض مدارک شناسایی این خودروها و درج عبارت "دوگانه‌سوز تبدیلی" در آن‌ها اقدام کند.
منابع حاصل از این افزایش قیمت به عنوان منابع شرکت ملی گاز ایران محسوب می‌شوند و در راستای اجرای این تصویب‌نامه براساس دستورالعملی هزینه خواهند شد که توسط وزارت نفت با همکاری وزارتخانه‌های کشور و صنعت، معدن و تجارت و سازمان ملی استاندارد ایران تهیه و به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.
نظرات
 
 
 
رضا 1398/1/4
همش الکیه.والا من هزاران بار دیدم پیکان فرسوده متالشی بدون برچسب خیلی راحت گاز میزنه و اصلا برای پرسنل گاز مهم نیست که خودرویی که میخواد گاز بزنه ایمنه یا نه.حتی دیدم راننده خودش نازل رو بر میداره و به ماشینش متصل میکنه و حتی صندوق عقبش رو هم باز نمیکنه.متصدی ها هم اصلا چیزی نمیگن.یه بار به یکیشون گفتم چرا جلوی این راننده ها رو نمیگیرید؟گفت مگه یکی دو تا هن.نمیتونم که صبح تا شب با همه سر و کله بزنم و دست به یقه بشم.دیگه بیخیال شدیم هر کی هر کاری میخواد بکنه !!!
فرزان حسینی 1398/2/14
خدا رو شکر زیاد گرون نشد

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران