کدام خودروهای دوگانه‌سوز اجازه دریافت CNG ندارند؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
علی محمودیان رئیس اتحادیه کشوری سوخت جایگزین و خدمات وابسته اظهار داشت: بر اساس مصوبه اخیر هیات دولت مالکان خودروهای دوگانه سوز اعم از تبدیلی کارگاهی و کارخانه‌ای، ضمن ثبت نام و ورود مشخصات در سامانه جامع اطلاعات خودرهای گازسوز به نشانی www.irngv.ir با انتخاب یکی از مراکز مجاز نسبت به سلامت تجهیزات سوخت رسانی خود اطمینان حاصل کرده و کد مجاز سوخت گیری را اخذ کنند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصر خودرو، وی ادامه داد: پس از تکمیل ثبت نام و تایید اطلاعات، به افراد نوبت داده شده و با مراجعه به یکی از مراکز مجاز و انجام تست‌های مربوط، گواهی سلامت سیستم سوخت رسانی برای خودروی آنان صادر می‌شود. همچنین خودروهای دوگانه‌سوز تبدیل کارگاهی پس از اخذ گواهی سلامت،‌ می‌توانند اطلاعات خودروی خود را در کارت و سند و سایر مدارک تغییر دهند.
محمودیان در ادامه بیان داشت: در کشور حدود 1500 واحد مرکز خدمات فنی خودروهای دوگانه‌سوز وجود دارد که 360 مرکز برای ارزیابی اولیه تجهیز شده و مجوزهای لازم را اخذ کرده‌اند. همچنین در این مراکز هر گونه تعمیر یا تعویض قطعه با رعایت تمامی استانداردها و زیر نظر متخصصان و کارشناسان سازمان ملی استاندارد صورت می‌گیرد.
وی درباره تعرفه صدور گواهی سلامت، گفت: تعرفه صدور گواهینامه حدود 50 هزار تومان است و حدود 2 میلیون خودرو نیز فراخوان شده‌اند. همچنین بخشی از هزینه‌های تجهیز و تعویض قطعات با موافقت هیات دولت توسط دولت پرداخت می‌شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران